Rešetins saņem balvu par režiju. Vai tas nozīmē, ka aktiera karjerai pielikts punkts?

FOTO: Nauris Garkaklis

Aktieris un režisors Intars Rešetins 23.novembra vakarā saņēma Latvijas profesionālās teātra mākslas sasniegumu apbalvošanas ceremonijas «Spēlmaņu nakts» balvu kategorijā Gada debija vai jaunais skatuves mākslinieks. Intars apbalvojumu saņēma par savu pirmo režisora darbu, izrādi «Nakts vēl nav galā». Mākslinieks par balvu priecājas un nenoliedz, ka statuetei ir nozīme viņa dzīvē.

Intaram Rešetinam saņemtā balva dod pārliecību, ka tas ko dari kādam patīk un liek domāt, ka izvēlētais ceļš ir pareizs, tāpat rodas pārliecība par savām spējām un kā jau jebkura atzinība ir patīkama.

«Komunikācija ar skatītāju, tēma, kuru esmu izvēlējies, ir uzrunājusi skatītājus un arī žūriju. Balva ir kā paldies pateikšana par darbu, un man tā ir nozīmīga lieta. Nevaru pateikt, ka «Spēlmaņu nakts» un balva man ir vienaldzīgas lietas, tā nav. Tās ir kā atskaites punkts pašam sev un citiem,» atklāj Intars.

Nu Intars plāno pabeigt Latvijas Kultūras akadēmiju, kur studē režiju, aktierim šis ir pēdējais gads un vēl atlikusi tikai diplomdarba aizstāvēšana. Kas noteikti nebūs grūti, jo diplomdarba izrāde ir tieši tā, par kuru Intars saņēma balvu.

«Plāni man ir saistīti gan ar Dailes teātri, gan, iespējams, ar citām vietām. Atvadīties no aktiera profesijas nevēlos, tā ir mana sirdslieta, bet kļūšana par režisoru ir loģisks solis. Pasaules prakse pierāda, ka, apgūstot profesiju, tu zini, esi sapratis principu un vari doties tālāk, šis ir veids, kā to daru es,» skaidro Intars.

FOTO: Nauris Garkaklis

Režisora darbs ir blakus profesija aktiera darbam, ļoti līdzīga, tikai no citas puses apskatāma. Daudz radošāka, jo ir jāpārzina pilnīgi viss, sākot ar gaismu, scenogrāfiju, aktieriem, jāsavāc komanda. Turklāt ar katru cilvēku atsevišķi jāstrādā, jāizdomā, kā veidot stāstu, kā vēlies komunicēt ar skatītāju.

Intars uzskata, ka režisora darbs ir lielāka atbildība, kuru nespētu uzņemties un paveikt ikviens.

«Es vēlos vienkārši strādāt. Tēmas, labas dramaturģijas un literatūras pasaulē ir daudz. Jāatrod kopējais skatījums gan man kā potenciālam māksliniekam, jāsaprot kā vēlos komunicēt ar skatītāju, gan jāņem vērā teātris, tā ideoloģija. Nevienu konkrētu darbu nevēlos nosaukt, jo notiek pārrunas un viss ir pašā procesa sākumā,» smaida Intars.

Uz augšu
Back