«Pelnu sanatorijas» izrādīšanas tiesības pārdotas vairākām valstīm

LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pilnmetrāžas spēlfilmas «Pelnu sanatorija» - režisora Dāvja Sīmaņa pirmā pilnmetrāžas darba spēlfilmas žanrā - izrādīšanas tiesības pārdotas jau vairākām valstīm, pastāstīja filmu studijas «Lokomotīve» producenta asistente Elīna Reinholde.

«Pelnu sanatorija», kas savu pirmizrādi Latvijā piedzīvoja 21. janvārī, savu starptautisko pirmizrādi vēl nav piedzīvojusi, taču, kā skaidroja Reinholde, filmas starptautiskā pirmizrāde notiks līdz šā gada rudenim.

Ar «Pelnu sanatorija» izplatīšanu nodarbojas filmas izplatīšanas kompānija no Francijas «Reel Suspects», kas filmas izrādīšanas tiesības jau pārdevusi vairākām valstīm. Tāpat licenci filmas demonstrēšanai iegādājies pasaulē pazīstamais televīzijas tīkls «HBO».

Jau ziņots, ka filmas «Pelnu sanatorija» scenārija autori ir pats filmas režisors Sīmanis un Tabita Rudzāte. Stāsts ir izdomāts, taču vienlaikus balstīts reālos vēsturiskos notikumos Pirmā pasaules kara beigās - laikā, kad kara šausmas sagrāva apgaismības laikmetā izlolotās ilūzijas par racionālu un modernu pasauli un saprātīgu cilvēku tajā.

Filmas darbība norisinās 1917. gadā Kurzemē. Kara pēdējās dienās atvaļināts vācu kara ārsts Ulrihs tiek nosūtīts uz nomaļu sanatoriju, kur ārstējas kontuzēti un psihiski traumēti kareivji. Ulriham atklājas dīvaina, sapņaina pasaule, kurā valda miers un aizmirstība. Tas izrādās pārbaudījums viņa racionālajam prātam un apņēmībai «ieviest kārtību». Savukārt negaidīta pieķeršanās kādam pamestam, mežonīgam zēnam ļauj Ulriham atgūt notrulināto cilvēcību. Taču karš vēl nav beidzies - agrāk vai vēlāk tas sasniegs arī šo patvēruma vietu.

Galveno lomu - vācu kara ķirurgu - filmā spēlē vācu teātra un kino zvaigzne Ulrihs Matess, kurš pazīstams kā Jozefa Gēbelsa lomas atveidotājs 2004.gada filmā «Sakāve» un 2015.gadā saņēmis galveno vācu kino un televīzijas balvu «Die Goldene Kamera» kā labākais vācu aktieris. Pārējās lomās filmā spēlē Pēteris Liepiņš, Leonīds Lencs, Agnese Cīrule, Dmitrijs Jaldovs un citi.

Filmas tapšanā iesaistīta spēcīga komanda - operators Andrejs Rudzāts, ar kuru režisors veidojis vairākas starptautiski novērtētas dokumentālās filmas, māksliniece Kristīne Jurjāne un komponists Andris Dzenītis.

Filma veidota «Studijā Lokomotīve». Pēdējie gadi «Studijai Lokomotīve» bijuši īpaši ražīgi - 2014.gada nacionālajā kinofestivālā «Lielais Kristaps» studijā tapušās filmas saņēma septiņas balvas, savukārt sadarbībā ar ASV un Lietuvu tapušās filmas «Akmeņi manās kabatās» un «Spēlmanis» tika izvirzītas kā nacionālie pieteikumi no Latvijas un Lietuvas ASV Kinoakadēmijas balvai «Oskars» kategorijā «Labākā ārzemju filma».

Nepalaid garām!

Uz augšu