/nginx/o/2018/07/14/8994897t1ha062.jpg)
Nepatikšanas un vilšanās, kas mūs piemeklē atvaļinājuma laikā, mēs parasti uztveram daudz sāpīgāk nekā to, ja kas līdzīgs ar mums atgadās ikdienā.
Kas tad visvairāk var sabojāt atvaļinājumu? Aptaujā noskaidrots, ka visvairāk mūsu omu atvaļinājumā var sabojāt slikts laiks (30%), bet godpilnajā otrajā vietā ir apstākļi izraudzītajā apmešanās vietā (21%).
Daudzi tūristi žēlojušies par to, ka tūrisma aģentūru solījumi tomēr lielā mērā atšķiras no realitātes, ar kādu nākas saskarties konkrētajā atpūtas vietā. 16 procentu no aptaujātajiem atzinuši, ka lielu sarūgtinājumu atvaļinājuma laikā var sagādāt... līdzcilvēki – citi atpūtnieki, apkalpojošais personāls un pat vietējie iedzīvotāji, kuru uzvedība var kaitināt un sabojāt tūristu iespaidus par konkrēto vietu.
Kā izrādās, atpūtu var sabojāt arī otra pusīte – to atzīst katrs desmitais no aptaujātajiem; tikpat lielam skaitam kreņķus var radīt tūrisma kompānija, bet četriem procentiem – netīrība un antisanitāri apstākļi kūrortā, arī pludmalē. Tikai astoņi procenti no aptaujātajiem atzinuši, ka atpūtas baudīšanu viņiem nespēj izbojāt nekas un neviens.