Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Šogad ledus skulptūru festivāla tēma - «Pasaules brīnumi»

LETA
Šogad ledus skulptūru festivāla tēma - «Pasaules brīnumi»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ieva Lūka / LETA

Šogad jau astoņpadsmitais Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls Jelgavā notiks no 5. februāra līdz 7. februārim Pasta salā un tajā piedalīsies 30 tēlnieki no astoņām valstīm, informē Jelgavas pilsētas pašvaldībā. Jelgavas pilsētas dome un pašvaldības iestāde «Kultūra» jau astoņpadsmito reizi Jelgavā organizē Starptautisko Ledus skulptūru festivālu, kura šā gada tēma ir «Pasaules brīnumi».

Dalībai festivālā žūrijas komisija atlasīja 30 profesionālus tēlniekus no astoņām valstīm - Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Polijas, Somijas, Dānijas, Serbijas un Francijas.

Piektdien, 5. februārī, plkst.18 notiks svinīga festivāla atklāšanas un mākslinieku apbalvošanas ceremonija «700 pasaules brīnumi». Tajā ar priekšnesumiem piedalīsies deju studija «Benefice», tautas deju ansamblis «Diždancis», bērnu un jauniešu deju kolektīvs «Vēja zirdziņš», koris «Mītava» un citi.

Plkst.19.30 festivālā notiks bundzinieka Gundara Lintiņa jubilejas koncerts «Draugi! Man šodien dzimene», kurā uzstāsies arī Antra Stafecka, «Anmary», Kristaps Krievkalns, Jānis Buķelis, Dainis Skutelis, grupa «Credo», grupa «Tirkizband» un citi, bet plkst.21 būs skulptūru «spīdēšana» un uguņošana.

Sestdien, 6. februārī, pasākumi Pasta salā sāksies plkst.10.30, kad notiks Jūrmalas teātra rotaļuzvedums bērniem «Svētku brīnumsargi». Tam sekos radošās grupas «Pasaku nams» muzikālā rotaļu izrāde bērniem «Brīnumu gaidot», ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumi.

Plkst.18 uzstāsies Laimis Rācenājs un mariači grupa «Sol Y Sombre», pēc tam - Liene Greifāne, kam plkst.21 sekos skulptūru «spīdēšana» un uguņošana.

Arī svētdien, 7.februārī, pa dienu būs Jūrmalas teātra rotaļuzvedums bērniem «Svētku brīnumsargi» un radošās grupas «Pasaku nams» muzikālā rotaļu izrāde bērniem «Brīnumu gaidot», kam sekos ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumi.

Plkst.18 uzstāsies Jāņa Lūsēna muzikālā apvienība «Promenāde» un solisti «Anmary» un Uģis Roze, bet no plkst.20 uzstāsies Ozols, kam plkst.21 sekos skulptūru «spīdēšana» un uguņošana.

Visas trīs dienas no plkst.21.30 pasākuma vietā dejas nodrošinās dīdžeji.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu