Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Rundāles pils iekļauta BBC seriālam «Karš un miers» veltītajā tūrisma ceļvedī

LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Rundāles pils iekļauta BBC seriāla «Karš un miers» filmēšanas vietām veltītajā tūrisma ceļvedī, kuru veidojis britu laikraksts «The Daily Mail».

Ceļvedī iekļautas pilis un muzeji Latvijā, Lietuvā un Krievijā, kurās notika Ļeva Tolstoja romāna «Karš un miers» motīvos balstītā seriāla filmēšana.

Laikrakstā atzīmēts, ka Rundāles pils ir «Latvijas apslēptais dārgakmens», jo tā nav viegli sasniedzama. «Pils ir dienas ceļojuma vērta. Tā lepojas ar rožu dārzu un brīnišķīgu strūklaku. Vasarā pils kļūst par dārza festivāla norises vietu. Šajā dārgakmenī ir daudz kā skatāma. Izstaigājama ir gan galvenā pils ēka, gan muzejs, kā arī gleznainais parks,» vēsta «The Daily Mail».

Kā ziņots, pagājušā gada martā Rundāles pilī divas nedēļas notika seriāla «Karš un miers» filmēšana. Seriāla kopproducenti Latvijā un Lietuvā ir «Baltic Film Services».

Seriālu Lielbritānijā atzinīgi novērtējuši kritiķi. Arī skatītāji Tolstoja romāna adaptācijai pievērsuši lielu uzmanību. Pirmo no sešām sērijām Lielbritānijā noskatījušies 6,3 miljoni cilvēku, piesaistot vienu ceturtdaļu no visiem cilvēkiem, kas tobrīd Lielbritānijā skatījās televīziju.

Galvenās lomas seriālā spēlē aktieri Pols Dano, Lilija Džeimsa un Džeimss Nortons. Seriālā otrā plāna lomas atveido Džiliana Andersone, Rebeka Fronta un Stīvens Rī, kuru sniegums arī tika cildināts.

BBC uzņem seriālu sadarbībā ar producentu kompāniju «The Weinstein Company». Šomēnes seriāls tiks izrādīts ASV televīzijas kanālos «Lifetime», «A&E» un «History Channel».

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu