Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Skulme: Kultūra bija mūsu neatkarības iznesējs cauri grūtajiem gadiem

LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Mārtiņš Otto/Rīga 2014

Saņemot apbalvojumu «Gada rīdzinieks», māksliniece Džemma Skulme uzsvēra, ka kultūra bija «mūsu neatkarības iznesējs cauri grūtajiem gadiem». Skulme sacīja, ka Latvijas neatkarības diena ir «visskaistākā mūsu dzīves diena kopš bērnības, visos grūtajos gados, neatkarības gados un šodien». Māksliniece gan norādīja, ka viņas vietā gada rīdzinieka balvu varētu saņemt arī citi viņas laikabiedri, kuri mākslas nozarē veikuši izcilas lietas.

«Tas ir bijis tas mūsu neatkarības iznesējs cauri grūtajiem gadiem. Šodien ir tā reize, kad to vajag pārdomāt - kurā jomā tā neatkarība nostiprinājās un palika kā fundaments, kā spēcīgs pamats, uz kā tagad veidojas visas jaunās un interesantās parādības,» sacīja Skulme.

Balva «Gada rīdzinieks» Skulmei piešķirta par ieguldījumu Latvijas mākslas un sabiedriskās dzīves attīstībā un par galvaspilsētas atpazīstamības veicināšanu pasaulē.

Ar Rīgas domes Atzinības rakstu apbalvots Latvijas Radio koris un tā mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava par izcilu muzikālo sniegumu un Rīgas vārda popularizēšanu pasaulē. Par daudzpusīgas augstākās izglītības attīstību un sekmīgu ārvalstu studentu piesaisti Atzinības rakstu saņēma Rīgas Stradiņa universitātes rektors Jānis Gardovskis. Savukārt Sirds ķirurģijas centra vadītājs profesors Romans Lācis apbalvots par izcilu ieguldījumu medicīnas zinātnes attīstībā un sekmīgu starptautisko sadarbību.

Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava
Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava Foto: Mārtiņš Otto/Rīga 2014

Rīgas domes un Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) balvu saņēma LZA akadēmiķis Rihards Kondratovičs par izcilu selekcionāra darbu, ieguldījumu daiļdārzniecībā un Rīgas atpazīstamības veicināšanu pasaulē. Viņu šim apbalvojumam izvirzīja LZA.

Iesūtītos pieteikumus vērtēja žūrija Rīgas mēra Nila Ušakova (S) un viņa vietnieka Andra Amerika (GKR) vadībā. Žūrijā bija Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, Latvijas Nacionālās operas un baleta direktors Zigmars Liepiņš, LZA prezidents Ojārs Spārītis, Rīgas Tehniskās universitātes rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, sociologs Arnis Kaktiņš un citi sabiedrībā pazīstami cilvēki.

Līdz šim apbalvojumu «Gada rīdzinieks» saņēmuši diriģenti Romāns Vanags un Māris Sirmais, režisors Alvis Hermanis, hokeja treneris Jūliuss Šuplers, Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars, mecenāti Ināra un Boriss Teterevi, kā arī Zaiga un Māris Gaiļi.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu