Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Latvijas labākos restorānus vērtēs Michelin līmeņa šefpavāri

TVNET
Latvijas labākos restorānus vērtēs Michelin līmeņa šefpavāri
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Jau trešo gadu pēc kārtas Latvijā tiks noskaidroti «Ekselence 30 labākie restorāni Latvijā 2015» un pirmo reizi restorānus vērtēs 100% starptautiska žūrija, kuru veidos Michelin līmeņa šefpavāri no Baltijas, Eiropas un Skandināvijas. Žūrija restorānus vērtēs līdz gada beigām, bet «Ekselence 30 labāko restorānu Latvijā 2015» saraksts tiks paziņots 2016. gada sākumā.

«Man ir patiess prieks, ka, pateicoties ģenerālsponsora «Ekselence», kā arī sponsoru «Live Riga», «airBaltic» un «Aldaris» atbalstam, trešo gadu pēc kārtas varam noskaidrot labākos restorānus Latvijā un šā projekta ietvaros uz Latviju varam uzaicināt Michelin līmeņa šefpavārus no dažādām valstīm,» stāsta projekta vadītājs Normunds Norenbergs.

«Progress novērojams tikai tad, kad paši sev uzstādām augstākus mērķus, uzliekam augstāku latiņu. Mūsuprāt, šis konkurss, Latvijas restorāni un, galvenais, to apmeklētāji tikai iegūs, jo tos ieradīsies novērtēt pieredzējusi apbalvotu šefpavāru komanda no tuvākām un tālākām valstīm. Šī ir arī iespēja Latvijai izcelties ar savu gastronomijas piedāvājumu. Mēs jau tagad varam lepoties ar Rīgu kā Baltijas gastronomijas centru, bet tagad mums būs iespēja sevi parādīt un pierādīt vēl plašākā reģionā,» papildina Normunds Staņēvičs, AS Rīgas piena kombināts (Food Union) valdes priekšsēdētājs.

Labāko restorānu noskaidrošana norit divās kārtās - vispirms restorānu nozares eksperti, gardēži, žurnālisti un blogeri atdod savas balsis par labākajiem restorāniem, bet pēc tam, ņemot vērā iegūtos rezultātus, restorānus vērtē starptautiska žūrija, kurā, atšķirībā no pagājušā gada, šogad būs tikai ārvalstu šefpavāri, kas ieradīsies Rīgā, lai iesaistītos restorānu vērtēšanā un palīdzētu noteikt «Ekselence 30 labākos restorānus Latvijā 2015».

Labāko restorānu saraksts tiek veidots, lai pievērstu sabiedrības uzmanību Latvijas restorānu kultūrai, izceltu restorānu kvalitāti un veicinātu to apmeklēšanu.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu