Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Berlīnes avangarda orķestris un «Sinfonietta Rīga» koncertzālē «Rīga»

TVNET
Berlīnes avangarda orķestris un «Sinfonietta Rīga» koncertzālē «Rīga»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Andromeda Mega Express Orchestra" Rīgas Kongresu namā
"Andromeda Mega Express Orchestra" Rīgas Kongresu namā Foto: Edgars Kalmēns/TVNET

26. septembrī uz vienas skatuves ar kamerorķestri «Sinfonietta Rīga» uzstāsies viens no stilīgākajiem avangarda ansambļiem «Andromeda Mega Express Orchestra» no Berlīnes. Abi kolektīvi satiksies mūsdienu mūzikas koncertā diriģenta Normunda Šnē vadībā un klausītājiem piedāvās līdz šim nedzirdētas «Andromeda Mega Express Orchestra» līdera Daniela Glacela kompozīcijas. Koncerts notiks piektdien, 26. septembrī, plkst. 19 koncertzālē «Rīga» Zinātņu akadēmijā.

Pērnā gada rudenī «Andromeda Mega Express Orchestra»a koncertēja festivālā «Rīgas Ritmi» (skat. foto) un savas vizītes laikā vairākās meistarklasēs tikās ar «Sinfonietta Rīga» mūziķiem. Radošā dzirksts, kas uzplaiksnīja šajos mēģinājumos, realizējas par liela mēroga sadarbības projektu. «Tā būs vēl līdz šim nedzirdēta sintēze starp džeza un akadēmiskajiem māksliniekiem», uzsver «Sinfonietta Rīga» mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē.

2006. gadā dibinātā mūziķu apvienība «Andromeda Mega Express Orchestra» no Berlīnes jau kopš darbības pirmsākumiem veiksmīgi balansē starp klasikas, džeza, popa un alternatīvās mūzikas robežām, meklējot netradicionālus mūzikas izpausmes veidus un radot jaunu mūziku tieši savam izpildītāju sastāvam.

«Andromeda Mega Express Orchestra» vadītājs Daniels Glacels par gaidāmo projektu: «Mūs vieno vēlme izlauzties viņpus robežām, kurās iesprostoti mūzikas stili un žanri. Mēs gribam saglabāt elastīgu prātu un šķīstu sirdi, lai aizraktos līdz pašai saknei. Mums nepieciešama brīvība, lai izpaustos skaņās, un es pats sev esmu izraudzījies jaunu ceļu, kurš ved projām no visiem man pazīstamajiem kompozīcijas stiliem. Viens aspekts te piesakās kā īpaši aizraujošs un grūts uzdevums: spēlēt klusu – kopīgi klusēt.»

Rīgas un Berlīnes radošo mūziķu sadarbības koncerts būs veltījums Rīgai kā šī gada kultūras galvaspilsētai. Koncertu realizējis Gētes institūts sadarbībā ar VFR Ārlietu ministriju un Berlīnes senātu.

Biļetes uz koncertu meklējiet «Biļešu paradīzes» kasēs. Biļešu cena: 7 -21 EUR.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu