Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Emma Vatsone pirmoreiz ar seksismu saskārusies astoņu gadu vecumā

FOTO: AP/Scanpix

Britu aktrise Emma Vatsone Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) galvenajā mītnē Ņujorkā svētdien uzstājās ar runu, kurā stāstīja par savu pirmo sastapšanos ar seksismu astoņu gadu vecumā.

Kā jau ziņots, filmu sērijas «Harry Potter» («Harijs Poters») aktrise kļuvusi par ANO labās gribas vēstnieci dzimumu līdztiesības un iespēju veicināšanas sievietēm jautājumos.

Tagad viņa sākusi kampaņu «HeForShe», kuras mērķis ir «mobilizēt vīriešus cīņā pret dzimumu nevienlīdzību».

«Astoņu gadu vecumā man bija grūti saprast, kāpēc mani sauc par «komandētāju», jo es gribēju būt režisore vecākiem par prieku uzvestajās ludziņās. Taču uz zēniem tādu apzīmējumu neattiecināja,» stāsta 24 gadus vecā Vatsone. «Kad man apritēja 14 gadi, daži mediji sāka mani seksualizēt. 15 gadu vecumā manas draudzenes izstājās no savām iemīļotajām sporta komandām, lai nekļūtu «pārāk muskuļainas«. Kad es biju 18 gadus veca, puiši manā draugu lokā nespēja atklāti paust savas emocijas. Es nolēmu, ka esmu feministe.»

FOTO: Reuters/Scanpix
FOTO: AP/Scanpix
Uz augšu
Back