Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pirmoreiz piešķir Autora stipendijas

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Izvērtējot vairāk nekā 60 pieteikumu, biedrības padome 17. septembrī 22 Latvijas autoriem piešķīrusi stipendijas – jaunu darbu radīšanai. Stipendiju finansējumu nodrošina AKKA/LAA Kultūras un izglītības fonds (KI fonds), kura līdzekļus, kā nosaka AKKA/LAA līgumi ar ārvalstu autortiesību organizācijām, veido atskaitījumi no ārvalstu autoriem savāktās atlīdzības.

Līdz ar ikgadējo Autortiesību bezgalības balvu, ko biedrība pasniedz kopš 1999.gada, un Autora balvu, kas nākamajā pavasarī savus īpašniekus atradīs trešo gadu pēc kārtas, jaundibinātā Autora stipendija (AS) ir iecerēta kā atbalsts autoriem – darbu radīšanai. AS ir autoram piešķirts «starta kapitāls» jauna darba sākšanai, Autortiesību bezgalības balva izceļ autora darbu tā daudzveidīgajā funkcionalitātē, un ar Autora balvu kolēģi godina izcilu radošu veikumu.

Autora stipendiju 700 eiro apmērā saņems: Amanda Aizpuriete (dzeja); Krists Auznieks (mūzika); Pauls Bankovskis (proza); Irina Cigaļska-Auziņa (atdzeja); Dagnija Dreika (dzeja); Gints Gabrāns (multimediju māksla); Inga Gaile (dramaturģija); Laura Gustovska (mūzika bērniem); Oskars Herliņš (mūzika); Aivars Kalējs (mūzika); Agita Kaužēna (mūzika bērniem); Aivars Kļavis (proza); Marta Kreituse (mūzika); Anna Ķirse (mūzika); Gunta Liepiņa (laikmetīgā deja); Anita Meldere (glezniecība); Olga Pētersone (atdzeja); Valts Pūce (mūzika); Lelde Stumbre (proza); Rolands Ūdris (mūzika); Jānis Žilde (proza) un Anna Žīgure (proza).

Nākamais Autora stipendijas konkurss gaidāms 2016. gada sākumā.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu