Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Aplūko, kāda izskatās Rainim un Aspazijai veltīta sudraba kolekcijas monēta

LETA
Aplūko, kāda izskatās Rainim un Aspazijai veltīta sudraba kolekcijas monēta
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: LETA

Latvijas Bankas kasēs un citās monētu tirdzniecības vietās no šodienas iespējams iegādāties sudraba kolekcijas monētu «Rainis un Aspazija». Monētas cena Latvijas Bankas kasēs - 59 eiro.

Monētu veido divas atsevišķas daļas, uz vienas attēlots Rainis un uz otras - Aspazija. Monētu apgriežot, redzamas dzejas rindas, ko viņi veltījuši viens otram. Šis mazās formas mākslas darbs runā par divām spilgtām personībām ar atšķirīgu rokrakstu, reizē kopīgu un atsevišķu dzīves ceļu un mijiedarbi literārajā darbā. Divdaļīgums kā retāk izmantots kalšanas paņēmiens ir ļoti piemērots un precīzs šīs monētas idejas nešanai, informē Latvijas Banka. Monētas grafiskā dizaina autore ir Arta Ozola-Jaunarāja, plastiskā veidojuma autore - Ligita Franckeviča.

Monētas priekšpusē jeb aversā kreisajā pusē novietots Raiņa dzejas rindu un paraksta faksimils, labajā pusē - Aspazijas dzejas rindu un paraksta faksimils. Savukārt monētas aizmugurē jeb reversā kreisajā pusē ir lejupvērsts sarkanām puķēm rotāts sēdošas Aspazijas tēls, labajā pusē - sēdoša Raiņa tēls. Augšdaļā centrā Raiņa paraksta faksimils, lejasdaļā centrā - Aspazijas paraksta faksimils.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu