Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Gaismas pils svinēs gada jubileju

BNS
Gaismas pils svinēs gada jubileju
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Atzīmējot Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 96. gadadienu un pirmo gadu kopš Gaismas pils inaugurācijas ceremonijas, sestdien, 29. augustā, norisināsies daudzveidīga un izklaidējoša notikumu programma «Viena diena bibliotēkā», kuras laikā apmeklētāji varēs gan konsultēties pie LNB direktora Andra Vilka, gan arī klausīties Gaismas pils jaunā koncertflīgeļa ieskandināšanas koncertu, informē LNB.

LNB izpilddirektore Dzintra Mukāne žurnālistiem pirmdien pastāstīja, ka pagājušais gads Gaismas pilij ir bijis ļoti nozīmīgs. LNB šā gada laikā mācījusies, kā strādāt ekstremālos apstākļos, jo tās telpās tika rīkoti augsta līmeņa Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē pasākumi. Mukāne uzsvēra, ka tā bijusi laba mācību stunda, jo vajadzējis ātri pārorientēties.

Bibliotēka ir pabeigusi pārkārtošanās darbus un jau no 1. septembra sāks strādāt septiņas dienas nedēļā.

Programma «Viena diena bibliotēkā» tiks atklāta LNB 1.stāva ātrijā plkst.10. Paredzēts, ka plkst.10.30 interesentiem būs iespēja izmantot individuālu konsultāciju pie LNB direktora Vilka, uzdot jautājumus un diskutēt par bibliotēku nozari, grāmatniecības aktualitātēm, LNB un citiem tematiem.

Pēcpusdienā plkst.12 durvis vērs lasītavas Mezonīna 3. un 8. stāvā, iepazīstinot ar to pakalpojumu un informācijas klāstu, kā arī ar pasaulē pazīstamu personību - mūziķu, literātu, zinātnieku, sabiedrisko darbinieku - saistību ar bibliotēku. Laiks no plkst.14 līdz 16 būs veltīts LNB izstāžu un ekspozīciju iepazīšanai. Paredzēts, ka būs skatāmas ekspozīcijas "Lepni un ātri. Ceļu kartes un auto kultūra Latvijā 1920.-1940.gadā", LNB cimēliju ekspozīcija "Patība. Latvijas laikmetīgās mākslas vēsture: Andris Breže, Andris Eglītis, Kristaps Ģelzis, Miķelis Fišers, Aija Zariņa", "Latvieši Kanādā: muzeja "Latvieši pasaulē" jaunieguvumi, "Iepazīsim putnus", "Skola atmiņās un stāstos" un "Ievērojamu personību privātās bibliotēkas LNB krājumā: Knuts Skujenieks, Pauls Rābe, Kārlis Zariņš".

LNB norāda, ka «Vienas dienas bibliotēkā» laikā divi visapjomīgākie notikumi norisināsies Ziedoņa zālē - plkst.17 LNB un kuratoru apvienība «Short Riga» sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju izrādīs studentu īsfilmu izlasi, kurā apkopotas pasaules literatūras stāstu ekranizācijas.

Savukārt plkst.19 programma «Viena diena bibliotēkā» izskanēs ar Gaismas pils jaunā koncertflīgeļa ieskandināšanas koncertu, kurā piedalīsies Juris Žvikovs, Agnese Egliņa un trio «Art-i Shock», Madara Botmane, Sandis Šteinbergs, Ēriks Kiršfelds, Jūlija Makarina, Rihards Millers, Kaspars Bumbišs, Roksana Kenžejeva un Jānis Maļeckis.

«Atzīmējot bibliotēkas 96. dzimšanas dienu, vēlamies pateikt, ka bibliotēka ir iespēja, kā jēgpilni pavadīt dienu, atklājot mūsu pakalpojumu un notikumu spektru, no vienas puses, daudzveidīgā un krāšņā formā, bet, no otras puses, - cilvēcīgi uztveramā apmērā. Līdz ar to programma būs gan intelektuāli bagātinoša, gan informatīva, gan gastronomiski piesātināta, izklaidējoša un aizraujoša,» teica LNB Komunikācijas departamenta direktore Signe Valtiņa.

Ieeja pasākumos paredzēta bez maksas.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu