Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Klīversala» - tā sauks Gaismas pils jauno restorānu

TVNET
«Klīversala» - tā sauks Gaismas pils jauno restorānu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jeb «Gaismas pils» restorāna nosaukums būs «Klīversala», informēja restorāna pārvaldītājas SIA «OZRT» valdes loceklis Lauris Streņģe. «Sabiedrības kopējais viedoklis un mūsu sajūtas bija tās, kas lika izvēlēties šo nosaukumu. Lēmumam punktu pielika ļoti emocionāla vēstule no dažādu profesiju pensijas vecuma cilvēkiem, kuri aicināja izvēlēties tieši šo nosaukumu,» sacīja Streņģe.

Jauno nosaukumu šodien žurnālistiem un restorāna atklāšanas viesiem paziņoja bibliotēkas direktors Andris Vilks. Pēc viņa teiktā, šādu nosaukumu iepriekš, atsaucoties uz precīzāku atvasinājumu no vācu valodas, rosinājis dzejnieks un tulkotājs Uldis Bērziņš. LNB direktors norādīja, ka «Klīvers» (vācu valodā «klüver»), ir buru kuģa slīpa trīsstūrveida bura, ko uzvelk fokmasta priekšā.

Kā ziņots iepriekš, 11 humanitāro zinātņu jomas pārstāvji, tai skaitā rakstnieki un redaktori, parakstīja vēstuli LNB direktoram Vilkam un kultūras ministrei Dacei Melbārdei (VL-TB/LNNK) ar rosinājumu mainīt Gaismas pils restorāna iepriekš ieplānoto nosaukumu «Kleever».

Savukārt restorāna pārvaldītājas SIA «OZRT» valdes loceklis Lauris atzina, ka LNB jeb Gaismas pils restorāna «Kleever» identitātes izveidē un saistīto materiālu izgatavošanā ir ieguldīti aptuveni 5000 eiro. Ja būs jāmaina restorāna nosaukums un visi ar to saistītie elementi, piemēram, ēdienkartes un citi vizuālie materiāli, tas varētu izmaksāt aptuveni 3000 eiro. «Par to, vai nosaukuma maiņas rezultātā radušās izmaksas segsim paši, vēl lemjam,» atzīmēja Streņģe.

Foto: TVNET lasītāja foto

Jau vēstīts, ka OZRT restorāna iekārtošanā ir investējis ap 100 000 eiro. Šie līdzekļi ir investēti tādās lietās kā trauki, tekstilpreces, dažas papildu iekārtas virtuvē un bārā, kā arī vairākos dizaina elementos. Laika gaitā OZRT ieguldīto līdzekļu apjoms varētu sasniegt 150 000 eiro.

Ieguldītās investīcijas plānots atpelnīt trīs gadu laikā, lai atlikušo divu gadu laikā, kas ir pirms īres līguma beigām, uzņēmumam būtu iespēja arī nopelnīt.

Restorāna kopējā platība ir aptuveni 700 kvadrātmetru.

Tāpat vēstīts, ka 16.jūlijā 11 humanitāro zinātņu jomas pārstāvji, tai skaitā rakstnieki un redaktori, parakstīja vēstuli LNB direktoram Andrim Vilkam un kultūras ministrei Dacei Melbārdei (VL-TB/LNNK) ar rosinājumu mainīt Gaismas pils restorāna nosaukumu.

Savukārt restorāna pārvaldītājas OZRT valdes loceklis Streņģe atzina, ka LNB jeb Gaismas pils restorāna «Kleever» identitātes izveidē un saistīto materiālu izgatavošanā ir ieguldīti aptuveni 5000 eiro. Ja būs jāmaina restorāna nosaukums un visi ar to saistītie elementi, piemēram, ēdienkartes un citi vizuālie materiāli, tas varētu izmaksāt aptuveni 3000 eiro. «Par to, vai nosaukuma maiņas rezultātā radušās izmaksas segsim paši, vēl lemjam,» atzīmēja Streņģe.

Kā liecina «Firmas.lv» informācija, Gaismas pils restorāna pārvaldītāja OZRT pērn apgrozīja 769 275 eiro, kas ir par 30% vairāk nekā 2013.gadā, kad uzņēmums apgrozīja 593 331 eiro. Pērn uzņēmums cieta zaudējumus 4350 eiro apmērā, bet 2013.gadā tas nopelnīja 16 418 eiro.

Foto: TVNET lasītāja foto

Šogad uzņēmums plāno sasniegt miljona eiro apgrozījumu. «Pusgads ir pagājis, un puse no mērķa ir izpildīta,» atzīst Streņģe.

Uzņēmums OZRT dibināts 2007.gadā. Tā pamatkapitāls ir 2845 eiro. OZRT vienādās daļās pieder tā valdes loceklim Streņģem un Ronaldam Undzēnam.

Kā liecina «Firmas.lv» informācija, Streņģem un Undzēnam pieder arī tādi uzņēmumi kā, piemēram, SIA «Ezītis miglā», SIA YOLO, SIA «Kafijas pauzes», SIA «Bekon Catering» un SIA «Later Aligater».

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu