Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Dziesmu un deju svētku izpilddirektore: Izdarīts viss, lai svētki būtu droši

LETA
Dziesmu un deju svētku izpilddirektore: Izdarīts viss, lai svētki būtu droši
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku izpilddirektore Agra Bērziņa viņai veltīto kritiku par nepilnībām svētku organizēšanā nepieņem un uzskata, ka darīts viss, lai svētki būtu droši.

Bērziņa sarunā pauda, ka izglītības un zinātnes ministres Mārītes Seiles teiktais, ka pēc svētku izvērtēšanas iespējama svētku organizatoriskās vadības maiņa, visticamāk, ir vērsts tieši pret viņu, jo «augstāka jau neviena nav».

Bērziņa uzsvēra, ka bijusi klāt svētku noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumā un tad, redzot radušos situāciju, rīkojusies, lai nodrošinātu bērnu drošību - sākumā izsludināta pauze, tad mēģinājums pārtraukts. Līdz ar to, viņasprāt, pret viņu vērstā kritika nav pamatota. «Man jāsaka, ka kritika nav pamatota, lai gan man nav raksturīgi stāties pretim vadībai,» noteica Bērziņa.

Neskatoties uz Seiles rīkojumu par svētku gājiena atcelšanu, Bērziņa tajā devusies, turklāt viņa uzsvēra, ka Seile neesot aizliegusi Bērziņai iet gājienā. «Mans pienākums bija doties gājienā neatkarīgi no tā, cik dalībnieku tajā piedalīsies,» sacīja svētku izpilddirektore.

Kā ziņots, Seile pagaidām atsakās izteikt vērtējumu Bērziņai, aģentūrai LETA norādīja ministres pārstāve Ilze Salna. Vakar pēc paziņojuma par palikšanu ministra amatā Seile gan norādīja, ka, vērtējot noritējušos Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus, iespējama svētku augstākās organizatoriskās vadības maiņa.

Bērziņas rīcības, neatzīstot ārkārtas stāvokli sestdien notikušajā ģenerālmēģinājumā, kā arī uzsverot, ka svētki «patiesi izdevušies», izraisīja sašutumu arī sociālajos tīklos. To lietotāji vairākkārtēji uzsvēra, ka Seilei Bērziņa būtu jāatlaiž.

Salna uzsvēra, ka Seile jau ir izveidojusi svētku izvērtēšanas komisiju, kuras uzdevums ir veikt secinājumus par svētkiem, kā arī vērtēt to rīkotāju darbības un to sekas. Komisija svētkus izvērtēs divu nedēļu laikā.

Kā ziņots, Seile uzņēmās visu atbildību par svētkos notikušo un palika izglītības un zinātnes ministra amatā.

Tāpat ziņots, ka sestdienas vakarā, kad Mežaparka estrādē notika XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta ģenerālmēģinājums, daudziem dziedātājiem kļuva slikti un viņi paģība. Mediķi slimnīcā nogādāja 17 bērnus. Ņemot vērā minēto, izglītības un zinātnes ministre naktī nolēma atcelt nākamajā dienā paredzēto svētku gājienu, tomēr realitātē gājiens notika un dalībnieki tajā devās brīvprātīgi.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu