Nacionālajā teātrī ir sācies Skroderdienu laiks

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: publicitātes

Ar 16.jūniju Latvijas Nacionālajā teātrī ir sācies tradicionālais Silmaču laiks, līdz 22.jūnijam tiks nospēlētas deviņas Rūdolfa Blaumaņa «Skroderdienu Silmačos» izrādes. 22.jūnijā ar vērienīgu pirmsjāņu ielīgošanu 2014./2015. gada sezona Nacionālajā teātrī tiks slēgta.

«Skroderdienu» skatīšanās latviešiem jau sen nav tikai teātra apmeklējums, bet gatavošanās Jāņiem, ielīgojot gada īsāko nakti. Tiem pilsētniekiem, kas Jāņos Rīgu nepamet, Nacionālā teātra «Skroderdienas» ar slaveno līgošanas skatu kļūst par sava veida Jāņiem.

Kā ik gadu pirmsjāņu dienās, Silmaču sētā atkal ieradies Dūdars, viņam pa pēdām žīdu ģimenīte - pauninieks Ābrams ar dēlu Joski un šneideriene Zāra, bet priekšā jau gaida Bebene, Tomuļmāte un Pindacīša, un skroderdienas iet vaļā - uzbrūk bites, sprāgst krāsns, pazūd zaļā krūze un lūst sirdis! Iestudējuma režisore Indra Roga. Antonijas lomā Dita Lūriņa.

Foto: publicitātes

Šogad jautro trijotni Ieviņu, Kārlēnu un Rūdi spēlē Liene Sebre, Uldis Siliņš un Jurģis Spulenieks.

«Domāju, ka Skroderdienu fenomens meklējams mūsu saknēs. Neskatoties uz to, ka šobrīd vairākums Latvijas iedzīvotāju ir pilsētnieki, mēs visi senākā vai mazāk senā pagātnē nākam no laukiem, tādēļ mums jau zemapziņas līmenī ir tuva lauku saime, kur pretstatā šodienas urbānajai videi viens otru pazīst, kur pošanās kāzām un skroderu atbrukšana ir gadsimta notikums, kur viss ir pa īstam un pamatīgi, kur ir šī tiešā saikne ar dabu, tās ritmu un tradīcijām. Tās ir sava veida ilgas pēc harmonijas un Mājām,» – tā teātra direktors Ojārs Rubenis

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu