Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Foto: Tuvinieki un mūziķi atvadās no Nika Matvejeva

TVNET
Foto: Tuvinieki un mūziķi atvadās no Nika Matvejeva
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1

Šī saulainā otrdienas pēcpusdiena Rīgas krematorijas Lielajā atvadu zālē pulcēja vairākus simtus cilvēku, kas vēlējās atvadīties no pāragri mirušā populārā mūziķa un dziedātāja Nika Matvejeva. Starp izvadītājiem bija gan dziedātāja tuvinieki, gan daudzi populāri mūziķi un komponisti, to skaitā Raimonds Pauls, Zigmars Liepiņš, Valts Pūce u.c.

Atgādinām, ka Matvejeva sirds pārstāja pukstēt pagājušās svētdienas naktī.

Niks Matvejevs ir dzimis 1958. gada 13. februārī. Latvijas mūzikas vēsturē viņa vārds ir nesaraujami saistīts ar komponista Mārtiņa Brauna vadīto grupu «Sīpoli» un tās daiļradi. Paralēli tai Niks Matvejevs sadarbojās arī ar citiem komponistiem – daudziem atmiņā ir neatkārtojamais Dīterihs Zigmara Liepiņa rokoperā «Lāčplēsis» vai Kvazimodo «Parīzes Dievmātes katedrālē», kā arī Raimonda Paula dziesmu atskaņojumi dažādos koncertos un TV iestudējumos.

Niks daudz rakstīja teātriem un kino, aranžēja un ieskaņoja paša komponētos skaņdarbus un dziesmu ciklus, aktīvi koncertēja un piedalījās teātra izrādēs. Vismaz līdz gada beigām saplānotie darbi un koncertu grafiks liecināja, ka Niks ir apņēmības un spara pilns, bet – notika citādāk.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu