Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Iznāk jauns vēstures žurnāls - «Nezināmā Vēsture»

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

30. aprīlī tirdzniecībā nonāk jauna un bagātīgi ilustrēta vēstures žurnāla «Nezināmā Vēsture» pirmais numurs. Žurnāla mērķauditorija ir visu vecumu un dzimumu lasītpratēji latviešu valodā, kurus interesē vēstures mīklas, aizraujoši pagātnes notikumi, alternatīvi vēstures scenāriji un ievērojamu personu dzīvesstāsti.

Vēsture nav garlaicīga, to vienkārši ir jāprot interesanti pasniegt - tā uzskata žurnāla izdevēji. Ja vēsturi iesprosto obligātās skolu programmas sausā izklāsta un gadskaitļu rāmjos, tad tā tiešām var izraisīt žāvas. Taču patiesībā vēsturi veido neskaitāmi stāsti par cilvēkiem un notikumiem, kas sižeta ziņā neatpaliek no piedzīvojumu romāniem.

Vai zinājāt, ka skarbie vikingi savam laikam skaitījāsļoti tīrīgi, jo mazgājās vismaz reizi nedēļā? Un to, ka psihoanalīzes tēvs Zigmunds Freids tā arīnespēja pats sev palīdzēt pārvarēt atkarību no smēķēšanas, kas viņu beigu beigās iedzina kapā? Vai arī to, ka jau 90 gadus pirms «Rail Baltica»projekta tapšanas no Rīgas līdz Varšavai ar vilcienu varēja aizbraukt 20 stundās? To visu var uzzināt «Nezināmās Vēstures»pirmajā numurā. Kā arī iepazīties ar Anglijas karalienes Annas Boleinas skumjo dzīvesstāstu - kā skaistai sievietei bija lemts savaldzināt karali, mainīt veselas valsts likteni un beigu beigās zaudēt galvu. Tepat arī stāsts par Ķīnas imperatora radīto māla karavīru - terakotas armijas -, tapšanu, bojāeju un atdzimšanu. Vēl arīpar desmit pagātnes superzvaigznēm, kuru vārdi mums neko vairs neizsaka, dirižabļa «Hindenburgs» katastrofu, Disneja studijas mākslinieku sūro ikdienu un daudzām tikpat interesantām lietām.

Nē, vēsture pilnīgi noteikti nav garlaicīga!

Žurnāls «Nezināmā Vēsture» iznāk reizi mēnesī un to pēc britu izdevniecības «Imagine Publishing» licences izdod «Aģentūra Lilita». Tirdzniecības vietās tas ir nopērkams par īpašu iepazīšanās cenu Eur 2.98 vai abonējams internetā www.abonesana.lv

Foto: publicitātes
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu