Kinoteātros: Noass, Avantūristi, papagaiļi un Kostners (13)

TVNET
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: publicitātes

Šonedēļ lielākajos Latvijas kinoteātros no piektdienas sāk demonstrēt četras jaunas filmas. Bērni būs priecīgi par papagaiļu multfilmu «Rio 2», asa sižeta cienītāji noteikti varētu apmeklēt kriminālo trilleri «3 dienas, lai nogalinātu» ar Kevinu Kostneru galvenajā lomā, krievu kino piekritēji var doties baudīt romantisku piedzīvojumu filmu «Avantūristi» («Авантюристы»), savukārt Vecās Derības leģendu par Noasu var vērot tie, kas vēlas ko grandiozu.

 
Svetlana Hodčenkova
Svetlana Hodčenkova Foto: publicitātes

«Avantūristi»

Piektdien, 18. aprīlī, Latvijas kinoteātros sāk demonstrēt romantisku piedzīvojumu filmu «Avantūristi» («Авантюристы»). Titullomās tajā Svetlana Hodčenkova, kura popularitāti ieguvusi ar lomām filmu franšīzē «Mīlestība un lielpilsēta», romantiskā komēdijā «Dienesta romāns: mūsdienas», trillerī «Metro», godalgotajā lentē «Skārdnieks, drēbnieks, zaldāts, spiegs» un Holivudas kases grāvējā «Vilknadzis», bet viņas ekrāna partneri ir Krievijas kinozvaigzne Konstantīns Habenskis («Admirālis», «Likteņa ironija 2», «Dienas sardze», «Nakts sardze» u.c.) un aktieris Deniss Švedovs.

«Avantūristi» ir stāsts par Katju un Andreju, kuri dodas uz Maltu atpūsties, taču tur nejauši satiek Katjas bijušo mīļāko Maksu - profesionālu nirēju, kurš slepeni nodarbojas ar dārgumu meklēšanu jūrā. Dodoties nirt, Katja atrod fragmentu no glābšanas vestes, kas piederējusi vācu zemūdenes jūrniekam. Noskaidrojuši, ka pie jūras dzelmē guļ vācu zemūdene, kas kara laikā pārvadājusi dārgumus no Maltas uz Vāciju, trijotne nolemj sākt tās meklējumus, iesaistoties virknē piedzīvojumu. Turklāt attiecības starp avantūristiem arvien vairāk sāk atgādināt mīlas trīsstūri.

Fragments no intervijas ar filmas centrālo zvaigzni, aktrisi Svetlanu Hodčenkovu:

Pastāstiet par savu varoni Katju. Vai jūs, gluži tāpat kā filmas varone, esat avantūriste?

Svetlana Hodčenkova: «Varu atklāt to, ka mana varone nonāk patiešām neparastā situācijā, jo viņu joprojām māc domas par pagātnes attiecībām, un esošās attiecības nepārliecina, tāpēc viņā rodas jūtu konflikts... Pārējo redzēsiet filmā! Bet pati savu aktrises darbu uztveru kā piedzīvojumu.»

Vai bija nepieciešama īpaša sagatavošanās šai lomai un vai pati mīlat ūdeni un niršanu?

Svetlana Hodčenkova: «Jā. Man patīk niršana, dodoties atpūtas braucienos, taču lomai bija nepieciešama nopietna gatavošanās. Tādēļ Maltā ierados krietni pirms filmēšanas sākuma, lai pienācīgi trenētos.»

Kā raksturojat darbu Holivudas projektos, kas jūs pārsteidza?

Svetlana Hodčenkova: «Bija bail neattaisnot uz sevi liktās cerības, jo amerikāņi strādā citādi. Viņu pieeja, veidojot filmas, ir vairāk tehniska, aktieri strādā tehniski, kamēr krievu kino skola balstās uz jūtām. Jāņem vērā arī valodas barjera, akcents un runas maniere, ar kuru jāsaskaras krievu aktieriem un citiem ārzemniekiem Holivudā, taču kopumā veiksme Holivudā ir atkarīga no dažādu apstākļu sakritības.»

Ko uzskatāt par savu lielāko sasniegumu?

Svetlana Hodčenkova: «Domāju, ka lielākie sasniegumi mani vēl tikai gaida!»

 
Ambera Hērda
Ambera Hērda Foto: publicitātes

«3 dienas, lai nogalinātu»

Liks Besons piedāvā krimināltrilleri «3 dienas, lai nogalinātu» («3 Days to Kill»).

Anotācija: Ītanam Ranneram (Kevins Kostners) jau sen nav nevienam jāpierāda, ka ir viens no labākajiem CIP operatīvajiem darbiniekiem, taču, uzzinājis par baiso slimību – ļaundabīgu audzēju ar metastāzēm, viņš nolemj aiziet no darba, lai sakārtotu attiecības ar sievu un meitu. Taču īpašā aģenta dzīvē uzrodas satriecoša liktenīgā sieviete (Ambera Hērda), kura piedāvā varonim CIP slepenajā laboratorijā radītas brīnumzāles pret nāvējošo slimību. Taču viņam jāizpilda vēl viens uzdevums, lai gan tas var maksāt viņam dzīvību. Ap Ranneru sāk notikt dīvainas lietas.

Kas tas ir – halucinācijas, tablešu blakusefekti? Vai varbūt pasaule tiešām ir šausmu un murgu pilna?

Dinamisks un spriedzes pilns trilleris ar augstāko aprindu hroniku pēdējo mēnešu varoni.

 
Foto: publicitātes

«Noass»

Vairākas arābu valstis reliģisku iemeslu dēļ jau aizliegušas jauno Bībeles filmu «Noah» («Noass»), kas balstīta uz Vecās Derības stāstu par Noasa šķirstu. Noass pazīstams gan kristietībā, gan jūdaismā, gan arī islāmā. Korānā viņam atvēlēta vesela nodaļa. Tomēr Latvijā, neskatoties uz to, ka evaņģēliskos kristiešus saniknojis tas, ka filmā Noass attēlots piedzēries, lente tiks izrādīta jau no piektdienas.

Galvenās lomas filmā atveido «Oskara» balvas laureāti Rasels Krovs (Russell Crowe) un Entonijs Hopkinss. Režisors Darens Aronofskis (Darren Aronofsky).

 
"Rio 2"
"Rio 2" Foto: publicitātes

«Rio 2»

Anotācija: Papagaiļi Blū un Pērle pavada laiku, aprūpējot savus trīs bērneļus, un mīlošais tēvs, protams, nav ieinteresēts pamest savu drošo un mājīgo dzīvesvietu pasakainajā Riodežaneiro. Taču Pērle uzskata, ka ir pienācis laiks, lai bērni mācītos kļūt par īstiem putniem. Un tā visa ģimene dodas ceļojumā uz Amazones mežonīgajiem džungļiem, kur, tāpat kā burvīgajā Rio, valda ugunīgi ritmi, krāšņa daba un kur katra diena nes sev līdzi elpu aizraujošus piedzīvojumus.

Filma dublēta latviešu un krievu valodā.

Latviešu valodā lomas ierunājuši: Edgars Lipors, Evija Skulte, Pēteris Liepiņš, Dzintars Belogrudovs, Ainārs Ančevskis, Valdis Liepiņš.

Nepalaid garām!

Uz augšu