Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Rīgā sākas Bibliotēku nedēļa

LETA
Rīgā sākas Bibliotēku nedēļa
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

No 20. līdz 25. aprīlim Rīgas Centrālajā bibliotēkā (RCB) notiks ikgadējā Bibliotēku nedēļa, kuras vadmotīvs, atsaucoties Latvijas Bibliotekāru biedrības aicinājumam, ir «Pastāvēs, kas pārvērtīsies!».

Kā informēja Rīgas Centrālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību vadītāja Daina Ģeibaka, Bibliotēku nedēļa ir ikgadējs starptautisks pasākums, kura laikā bibliotekāri stāsta un rāda cilvēkiem visu, kas bibliotēkā labs un vērtīgs, - mūsdienīgu un bagātu krājumu, iespējas bez maksas lietot internetu un datubāzes, kā arī saņemt konsultācijas informācijas meklēšanā un atrašanā un daudz ko citu.

Bibliotēku nedēļā apmeklētāji tiek aicināti piedalīties arī tematiskos pasākumos, apskatīt izstādes un, protams, tikties ar interesantiem cilvēkiem.

Šīgada Bibliotēku nedēļas moto ir «Pastāvēs, kas pārvērtīsies». Šie Raiņa vārdi attiecas arī publisko bibliotēku, kas no vietas, kur cilvēki pārsvarā iegriezās, lai paņemtu uz mājām grāmatas un pēc divām nedēļām tās atnestu atpakaļ, pārvērtusies par vietu, kur līdztekus visiem līdzšinējiem pakalpojumiem tiek piedāvāta profesionāla nepieciešamās informācijas atlase, plašs izglītojošu un izklaidējošu pasākumu klāsts, datoru kursi un individuālas apmācības, koncerti un diskusiju vakari, kur tiek piedāvāta telpa dažādām interešu grupu nodarbībām, kā arī vienkārši mājīga vide savstarpējai saskarsmei.

Līdztekus tādām tradicionālām aktivitātēm kā akcijas, aptaujas un viktorīnas bērniem un pieaugušajiem, bibliotekārās stundas, ekskursijas bibliotēkā un jauno grāmatu apskate, bibliotēkas un apkaimes vēsturei veltītu materiālu izstādes un prezentācijas, bērnu zīmējumu, foto un mākslas izstādes un spēles un rotaļas bērniem rīdziniekus gaida arī vairākas interesantas tikšanās.

Rīgas Centrālā bibliotēka pieaugušajiem piedāvā tikšanos gan ar «Pūcesbērna patieso piedzīvojumu Padomijā» autoru Kasparu Pūci, gan psihoterapeitu un pārmaiņu treneri Artūru Šulcu, savukārt bērnus gaida lasīšanas akcija «Pie Raiņa» Esplanādē. RCB Sarkandaugavas filiālbibliotēka aicina uz tikšanos ar grāmatas «Jelgava 94» autoru Jāni Joņevu, RCB Ķengaraga filiālbibliotēka - ar bērnu rakstnieku un mākslinieku Vladimiru Novikovu, bet RCB Pļavnieku filiālbibliotēka - ar grāmatas «Latvijas dievnami» autori Vivantu Volkovu. Iecerētas arī citas tikšanās un pasākumi.

Informācija par Bibliotēku nedēļas norisi meklējama un atrodama Rīgas Centrālās bibliotēkas mājaslapā «www.rcb.lv».

Bibliotēku nedēļas pasākumi notiks arī citās Latvijas bibliotēkās. Tradicionāli Bibliotēku nedēļa ik gadu tiek rīkota tajā aprīļa nedēļā, kurā iekrīt 23.datums, Jurģi jeb Svētā Jura diena. Kataloniešu leģenda vēsta, ka šajā dienā Svētais Juris nonāvējis pūķi un izglābis princesi, kas simbolizē gaismas uzvaru pār tumsonības spēku. Vietā, kur izlijušas pūķa asinis, uzplaukusi roze, tādēļ, pieminot šo varoņdarbu, cilvēki 23.aprīlī dāvina viens otram rozes un grāmatas.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu