Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Vilipsōna izstāde-zibwakcīna «Čaks un V-sōns»

TVNET
Vilipsōna izstāde-zibwakcīna «Čaks un V-sōns»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

No 18. aprīļa bārā/kafejnīcā/ urbānās mākslas ģeneratorā «PinUp» (Rīgā, Pils ielā 7) būs apskatāma Vilipsōna izstāde-zibwakcīna «Čaks un V-sōns». 17. aprīlī plkst.19 notiks tās atklāšana un vienlaikus arī Vilipsōna krāsojamās grāmatas «Reiz dzīvoja Čaks» prezentācija.

Ideja zīmēt Čaku savulaik nāca no Aleksandra Čaka memoriālā dzīvokļa. Tad mākslinieks Vilipsōns, jau strādājot pie Aleksandra Čaka dzejoļu krājuma «Debesu dāvana», no Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) saņēma izkrāsojamo zīmējumu rosinājumu kā Latvijas Kultūras kanona popularizēšanas veidu bērniem. Vilipsōns izvēlējās zīmēt Čaku, cerībā, ka bērni, «vēlāk paaugoties un skolā sastopoties ar Čaka dzeju, atcerēsies «simpātisko vīreli», ko bērnībā krāsojuši».

Bērnu interese par zīmējumiem tika pārbaudīta Dailes teātra radošajā darbnīcā bērniem «Papīra pārvērtības», kur viņiem tika dota iespēja izkrāsot Vilipsōna zīmēto Čaku un iegūt mākslinieka autogrāfu. Tas iedrošināja ieceri turpināt, apvienojot LNB, Aleksandra Čaka memoriālā dzīvokļa, Sergeja Jēgera labdarības fonda, tipogrāfijas «Adverts» un «PinUp» radošās domas, lai izdotu krāsojamo grāmatu un apkopotu visus Čaka zīmē veidotos Vilipsōna darbus izstādē-zibwakcīnā «Čaks un V-sōns».

Vilipsōna zibwakcīnu «Čaks un V-sōns» «PinUp» telpās varēs apskatīt līdz 17. maijam.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu