Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Sāks pārvietot LNB Reto grāmatu un rokrakstu nodaļas lasītavas Jēkaba ielā krājumu

LETA
Sāks pārvietot LNB Reto grāmatu un rokrakstu nodaļas lasītavas Jēkaba ielā krājumu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Evija Trifanova / LETA

Šodien sāks pakāpenisku Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Reto grāmatu un rokrakstu nodaļas lasītavas (Jēkaba ielā 6/8) krājuma pārvietošanas procesu uz jauno ēku Mūkusalas ielā 3, informēja LNB sabiedrisko attiecību speciālists Augusts Zilberts.

Bibliotēkas krājumi - kartogrāfiskie materiāli, retās grāmatas un rokraksti, kā arī periodiskie izdevumi - un lasītavas, kas izvietotas Jēkaba ielā 6/8, pārvākšanās periodā lasītājiem nebūs pieejamas. LNB nodaļas Krišjāņa Barona ielā 14, Barona ielā 3, Tērbatas ielā 75 un Anglikāņu ielā 5 pagaidām turpinās darbu ierastajā režīmā.

Letonikas profila literatūrai daļēji varēs piekļūt Baltijas Centrālās bibliotēkas lasītavā Tērbatas ielā 75, kā arī izmantojot LNB Galvenās grāmatu krātuves eksemplārus.

Pēc bibliotēkas pārcelšanās uz Mūkusalas ielu ēka Jēkaba ielā tiks nodota tās īpašnieka un iznomātāja Latvijas Republikas Saeimas rīcībā.

Vispirms daļa grāmatu no Jēkaba ielas tiks pārvestas uz LNB repozitāriju Silakrogā. Izdevumiem tikšot veiktas arī dezinfekcijas procedūras, un tikai pēc tam tos saskaņā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta atļauju pārvietos uz bibliotēkas jauno ēku.

Ar jaunāko informāciju par krājuma pārvešanas gaitu regulāri var iepazīties LNB mājaslapā «www.lnb.lv» sadaļā «Aktualitātes».

    Tēmas

    Nepalaid garām!

    Uz augšu