Filma «Noass» aizliegta arī Indonēzijā (1)

LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: publicitātes

Indonēzijas cenzori otrdien aizlieguši uz Bībeles sižeta balstīto filmu «Noah» («Noass»), jo tā esot pretrunā ar islāma vērtībām. Pasaules visvairāk apdzīvotā musulmaņu valsts aizliedza filmu tikai dažas dienas pirms pirmizrādes, kas bija paredzēta piektdien. Musulmaņi iebilst pret svēto vizuālu atveidošanu.

Filma «Noass» balstīta uz Vecās Derības stāstu par Noasa šķirstu. Noass pazīstams gan kristietībā, gan jūdaismā, gan arī islāmā. Korānā viņam atvēlēta vesela nodaļa.

«Mēs aizliedzām filmas demonstrēšanu Indonēzijā,» sacīja valsts cenzoru valdes pārstāvis.

«Praviešu vizuāla attēlošana islāmā nav atļauta. Filma kaitēs gan kristiešu, gan arī musulmaņu kopienām.»

Kinolente, kurā galveno lomu spēlē aktieris Rasels Krovs, šomēnes tāda paša iemesla dēļ tika aizliegta arī Katarā, Bahreinā un Apvienotajos Arābu Emirātos.

Arī Ēģiptes musulmaņu organizācijas pieprasījušas filmu aizliegt.

Tikmēr ASV evaņģēliskos kristiešus saniknojis tas, ka filmā Noass attēlots piedzēries.

Daudzo skandālu dēļ kinostudija «Paramount» solījusi turpmākajiem reklāmas materiāliem pievienot skaidrojošu ziņojumu. Tas «palīdzēs auditorijai labāk saprast, ka mākslas filma ir galvenā sižeta dramatizējums, nevis precīza Bībeles stāsta atainošana».

Nepalaid garām!

Uz augšu