Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pēc Stūra mājas atvēršanas bezmaksas ekspozīciju apmeklē 100 cilvēku dienā

BNS
Pēc Stūra mājas atvēršanas bezmaksas ekspozīciju apmeklē 100 cilvēku dienā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Lita Krone / LETA

Pēc ekspozīcijas atvēršanas no jauna Stūra mājas bezmaksas ekspozīciju apmeklē gandrīz 100 cilvēku dienā, pastāstīja Latvijas Okupācijas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Strazda. Viņa informēja, ka no Stūra mājas atvēršanas 13. februārī līdz 13. martam brīvi apmeklējamajā ekspozīcijā pabijuši 2596 apmeklētāji jeb vidēji 99 apmeklētāji dienā.

Savukārt gidu vadītās ekskursijās ir piedalījušies 1873 apmeklētāji, tostarp bijušas 27 skolēnu grupas.

«Pieņemam, ka, sākoties siltākam laikam un tuvojoties tūrisma sezonai, apmeklētāju skaits pieaugs gan no Latvijas, gan arī no ārvalstīm,» teica Strazda.

Viņa norādīja, ka pašlaik Stūra mājas ekspozīcijā strādā četri gidi. Izstādē strādā arī muzeja vēsturniece Inese Dreimane, kas pēta čekas darbību.

«Arī pati ekspozīcija tiek papildināta, šobrīd muzejā tiek iegūti jauni vizuālie materiāli par čeku. Kad tie nonāks muzeja krājumā, tos izstādīs arī izstādē,» paskaidroja Okupācijas muzeja pārstāve.

Jau vēstīts, ka 13. februārī no jauna apmeklētājiem tika atvērta Stūra māja. Izstāde Stūra mājā ir par brīvu, bet maksas ekskursijās ar gidu iespējams izstaigāt kameras 1.stāvā un pagrabā un pagalmu.

Stūra mājas bezmaksas ekspozīcija būs atvērta pirmdien, ceturtdien un piektdien no plkst.10 līdz 17.30, trešdien - no plkst.12 līdz 19, sestdien un svētdien - no plkst.10 līdz 16. Otrdienās Stūra māja būs slēgta. Dienas pirmās ekskursijas pa pagrabiem gidu pavadībā notiks angļu valodā. Ekskursijas ilgums plānots pusotra stunda. Grupām iepriekš jāpiesakās.

Stūra māja bija atvērta pērn no 1. maija līdz 19. oktobrim, kad tika realizēts projekts Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros. Projekta laikā Stūra māju apmeklēja 45 tūkstoši interesentu.

Valsts drošības komitejas (VDK) ēka jeb Stūra māja Latvijas okupācijas piecdesmitgadē kļuva par totalitārās varas simbolu.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu