Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Nerātnās dainas 14. februārī teātrī–klubā «Hamlets»

TVNET
Nerātnās dainas 14. februārī teātrī–klubā «Hamlets»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ilmārs Znotiņš

Vecrīgas sirdī teātrī–klubā Hamlets, Jāņa sētā 5, Rīgā, par godu svētā Valentīna dienai 14. februārī pulksten 21.00 notiks humora pilns dzejas un mūzikas vakars «Dainosim nerātni un rātni». Vakara gaitā patīkamā atmosfērā pie galdiņiem dzirdēsiet nerātnas četrrindes no krājuma «Puisīts tek uz meitiņu», ko savulaik savācis dainu tēvs Krišjānis Barons.

Vakara programma paredzēta divās daļās. Pirmajā par jautrību rūpēsies Rolanda Zagorska aktiermeistarības studija. Otrajā daļā skanēs mīlas dziesmas dziedātājas Elizabetes Zagorskas, kā arī aktiera un režisora Rolanda Zagorska izpildījumā, pie klavierēm – Ludmila Trifanova.

Aktieris Rolands Zagorskis par projektu saka: «Ir

pēdējais laiks Latvijā runāt par demogrāfijas jautājumiem,

kā arī latviešiem būt brīvākiem - paskatīties uz šīm lietām ar humoru.»

Pazīstamais dzejnieks Knuts Skujenieks nerātno dainu krājuma «Puisīts tek uz meitiņu» (1990 g. oktobrī, Rīgā, Latvijā) priekšvārdā atklāj: «Mēs lauzām galvas, kādus seksoloģijas mācības līdzekļus, kādas rokasgrāmatas bērniem gatavot. Tas viss ir pareizi, taču žēl, ka tepat blakām aizmirstības putekļos guļ latviešu dzimumaudzināšanas kodekss, dziļi humāns un saprātīgs. Vai gan citādi Barontēvs, skaidrs un izturēts cilvēks būdams, bez liekām šaubām būtu vācis un publicējis šīs dziesmas, maigi iedēvēdams tās par nerātnajām? Vairāk humora un iekšējas brīvības mums nudien neskādētu. Arī tās, no senčiem mantotās. Galu gala viņi izturēja, izdzīvoja un radīja mūs. Turklāt vēl zobgalīgi piedziedot: Guli virsū, tautu dēls, Es gulēju apakšā, Es ar Dievu runājos, Tu ellē raudzījies.

Starp zviedru, norvēģu, slovēņu, serbu, krievu biezvārdībām latviešu devums ir īpaši izcils. Iepretī neveikliem, naturāliem attiecību aprakstiem, kas citām tautām raksturīgi, latvju nerātnajā dainā dzimumakts un tā nianses apcerētas poētiski, asprātīgi, cilvēcīgi mīļi un, pats galvenais, saudzīgi un veselīgi.»

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu