Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ugunsskulptūru čempionātā uzvarējuši Krievijas mākslinieki

TVNET/Rīga 2014
Ugunsskulptūru čempionātā uzvarējuši Krievijas mākslinieki
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1

Otrajā pasaules ugunsskulptūru čempionātā, kas Rīgā noslēdzās sestdien, 18. janvārī, un bija viens no Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas pasākumiem, par čempioniem un SIA «Roberts Bosh» simpātijas balvu ieguvējiem kļuva tēlnieku komanda no Krievijas – tēlnieki Rašids Sagadejevs (Rashid Sagadeev) un Tatjana Sagadejeva (Tatiana Sagadeeva) ar skulptūru «Eiropas nolaupīšana».

Otro vietu izcīnīja Šveices pārstāvji, bet trešo vietu starptautiskā žūrija piešķīra Somijas māksliniekiem.

Čempionāts no 16. līdz 18. janvārim risinājās Ķīpsalas pludmalē pie Vanšu tilta kā daļa no «Rīga 2014» programmas tematiskās līnijas «Rīgas karnevāls» pieteikuma. Čempionāta apmeklētāji varēja ne tikai vērot 12 valstu komandu darbu, bet arī paši iemēģināt roku nelielu ugunsskulptūru veidošanā, sveču liešanā un svečturu gatavošanā.

Īpaši daudz apmeklētāju bija festivāla noslēgumā sestdienas vakarā, kad visas ugunsskulptūras tika aizdedzinātas.

Par noskaņu rūpējās ritma grupa «Pulsa Efekts» un ugunsžonglieri «Fire Spirit», kā arī Igaunijas bungu grupa «Viljandi Drumlab», kas spēlēja vienas no pasaules lielākajām bungām.

Kopumā čempionātā piedalījās mākslinieku komandas no Latvijas, ASV, Austrālijas, Francijas, Igaunijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Krievijas, Spānijas, Somijas, Zviedrijas un Šveices. Komandu uzdevums bija izveidot koka un salmu konstrukcijas, kuru augstums un platums nedrīkstēja pārsniegt sešus metrus. Visiem čempionāta dalībniekiem skulptūru veidošanai tika nodrošināts vienāds materiālu daudzums, kā arī citi nosacījumi, radot līdzvērtīgas starta pozīcijas.

Par pirmajiem pasaules čempioniem 2011. gadā kļuva lietuvieši, bet Latvijas komanda tēlnieka Agra Dzilnas vadībā ieguva otro vietu.

Rīgas čempionāta mākslinieciskais kurators ir Gunnars Karls Nilsons (Zviedrija), koordinators – Indrekss Lehts (Igaunija), producents – Reinis Druvietis (Latvija).

Sadarbībā ar nodibinājumu «Rīga 2014» čempionātu rīko kultūras biedrība «Make Art», kas Rīgā veidoja arī smilšu skulptūru festivālu «Make Sand Art» uz AB dambja 2011. un 2012. gadā, kā arī ledus skulptūru festivālu «Make Ice Art Riga» 2011. gada ziemā Bastejkalnā.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums «Rīga 2014» sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. «Rīga 2014» programmas partneris ir «Lattelecom», kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu