Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Svinēs Vispasaules sniega dienu

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: ITAR-TASS/ScanPix

Šogad sniega kārta Tukuma pusē ir noturīga tikai slēpošanas trasēs «Milzkalns» un «Zviedru cepure», taču sniega trūkums neliedz atzīmēt Pasaules sniega dienu.

Šajā nedēļas nogalē uz Tukumu jādodas jau piektdien, 16.janvārī, jo pulksten 14.00 Mākslas galerijā «Durvis» tiks atklāta Tukumā labi zināmā fotožurnālista Jāņa Vītola 75.gadu jubilejas izstāde. Jāņa Vītola ikdienas darbs ir fotogrāfijas, un tas ir arī viņa vaļasprieks. Viņa «bildes» uzrunā, piesaista un liek aizdomāties. Vienlaikus ar fotožurnālista izstādes atklāšanu Mākslas galerijā «Durvis» norisināsies arī mākslinieces Bārbalas Gulbes izstādes «Ūdens darbi» atklāšana, kurā būs skatāmi dažādi stiklā veidoti mākslas darbi - rotas, interjera priekšmeti, suvenīri u.c. darbi.

Savukārt piektdienas vakarā pulksten 18.00 Tukuma pilsētas Kultūras namā tiks demonstrēta dokumentālā filma «Leģenda Dinamo». Filma stāsta par hokeja komandas «Rīgas Dinamo» vēsturi, kā arī par visa Latvijas hokeja pirmsākumiem.

Sestdien, 17.janvārī, svinama ir Vispasaules Sniega diena, kuru nu jau otro gadu svinēs arī Tukuma pusē atpūtas kompleksā «Sveikuļi». Neskatoties uz to, ka sniega ir maz, Sniega dienas pasākumi «Sveikuļos» būs jau no pulksten 13.00. Ja līdz sniega dienai laika apstākļu dēļ trase slēpošanai nebūs izmantojama, tad tāpat kā pagājušajā gadā, notiks nūjošanas pasākums. Ja būs sniegs un laika apstākļi būs piemēroti, būs sniegavīru celšana un varēs vizināties ar ragaviņām no kalna, pikoties, kā arī baudīt ziemu, sniegu un tradicionālo - ugunskura tēju! Sniega gadījumā būs pieejama inventāra noma slēpošanai, bet citos laika apstākļos - nūjas un nūjošanas apmācība.

Pēc aktīvi pavadītas dienas sestdienas vakarpusē pulksten 17.00 aicinām doties uz Tukuma pilsētas Kultūras namu, kur norisināsies Tukuma tautas deju ansambļa un vidējās paaudzes deju kolektīva «Svīta» gadskārtējie dejošanas svētki «Danči sniegā». «Danči sniegā» ir nu jau tradicionāls labāko Latvijas tautas deju ansambļu sadancošanās pasākums ziemā. Koncertā piedalīsies Latvijas Universitātes Tautas deju ansamblis «Dancis», Tautas deju ansamblis «Līgo», Tautas deju ansamblis «Gatve», Jelgavas Tautas deju ansamblis «Diždancis» un Daugavpils deju ansamblis «Laismeņa». Katrs no šiem ansambļiem Latvijas skatuviskajā dejā pārstāv savu dejas pasniegšanas manieri, stilistiku un izcili izkoptu dejas tehniku, tāpēc pasākums būs vēl jo interesantāks. Tāpat koncertā piedalīsies arī Līgatnes Kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs «Zeperi», Babītes novada vidējās paaudzes deju kolektīvs «Dārta», kā arī Gargždai (Lietuva) dziesmu un deju ansamblis «Minija». Koncerta laikā būs iespēja ieskatīties šo izcilo deju kolektīvu repertuāra krātuvēs, baudīt neaizmirstamu dejas sniegumu un pildīt sirdis ar pozitīvām emocijām. Pasākumu varēs vērot arī tiešraidē mājaslapā www.tukums.lv.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu