Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Stūra māju atkal atvērt apmeklētājiem iecerēts februāra sākumā

BNS
Stūra māju atkal atvērt apmeklētājiem iecerēts februāra sākumā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Edgars Kalmēns/TVNET

Stūra māju atkal atvērt apmeklētājiem iecerēts februāra sākumā, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Okupācijas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Strazda.

Precīzu datumu Strazda neminēja, norādot, ka tā atkarīga no laika, kad tiks noslēgti līgumi ar visiem sadarbības partneriem, kas nodrošina projekta darbību - Kultūras ministriju, ēkas īpašnieku, dažādu pakalpojumu sniedzējiem.

Viņa teica, ka apmeklētājiem būs pieejama Okupācijas muzeja veidotā ekspozīcija par čekas darbību Latvijā un čekas cietuma kameras pirmajā un pagrabstāvā.

«Ekspozīcijas pamats būs pagājušā gada izstāde, kas gatavota Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas kultūras programmai biroja «Rīga 2014» paspārnē, bet būs arī jauninājumi —ekspozīcija papildināta ar priekšmetiem, piemēram, čekista formastērpu, kā arī fotogrāfijām. Tiks atvērtas vēl arī dažas kameras, kas iepriekš nebija apskatāmas,» informēja Strazda.

Izstādi būs iespējams apmeklēt bez maksas. Ekskursijas ar gidu maksās piecus eiro, skolēniem un studentiem - divus eiro, bet represētajām personām ieeja būs bez maksas.

Plānots arī jauns projekts - saistībā ar Stūra māju - Latvijas Okupācijas muzeja un Latvijas Institūta mājaslapās internetā būs apskatāma virtuāla tūre pa Stūra māju latviešu un angļu valodā. Tās prezentācija paredzēta nākamnedēļ.

«Ekspozīcijas zāle, ieslodzījuma kamera, gaitenis un vairākas citas vietas būs redzamas 360 grādu fotogrāfijās, ko papildinās paskaidrojošie teksti,» paskaidroja muzeja pārstāve, norādot, ka projektu sagatavoja Okupācijas muzejs sadarbībā ar Latvijas institūtu.

Viņa uzsvēra, ka šis projekts arī ar sabiedrības atbalstu, jo daļu finansējuma sagādāja muzeja izstādes apmeklētāji, ziedojot izstādē ziedojuma kastē.

Jau vēstīts, ka Stūra māja bija atvērta no 1.maija līdz 19.oktobrim, kad tika realizēts projekts Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros, piedāvājot bez maksas apmeklēt Okupācijas muzeja iekārtoto izstādi pirmajā stāvā, kā arī ekskursiju «Čekas pagrabos» gida pavadībā un piecas izstādes – «Draudzības (re)konstrukcija», «Latvieša koferis», «Par spīti visam», «10 lietu stāsti par cilvēku un varu» un «Liktens lietu muzejs», kas no dažādiem skatpunktiem traktē cilvēka un varas attiecības pagātnē, kuras joprojām iespaido mūsu apziņu.

Valdība no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem pērn oktobra beigās piešķīra 22 225 eiro, lai nodrošinātu Stūra mājas pirmā stāva un pagrabstāva pieejamību apmeklētājiem arī turpmāk. «Valsts nekustamie īpašumi» nama pirmajā un pagrabstāvā ierīkojuši apkuri.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu