Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Bez bikšu brauciens tramvajā» pulcē 40-50 cilvēkus

LETA
«Bez bikšu brauciens tramvajā» pulcē 40-50 cilvēkus
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Edgars Kalmēns/TVNET

Akcijā «Bez bikšu brauciens tramvajā» šopēcpusdien Rīgā bija pulcējušies aptuveni 40-50 jauni cilvēki, kuri, ģērbti laika apstākļiem atbilstošās ikdienas drēbēs, taču bez biksēm kājās, vienlaikus pabraukājās divos tramvajos.

Akcijā pārsvarā piedalījās 20-20 gadus veci cilvēki, kuri sakāpa divos 4. un 5.maršruta tramvajos. Brauciens piesaistīja gan citu pasažieru, gan plašsaziņas līdzekļu uzmanību.

Lai gan sākotnēji viena tramvaja vadītāja aicināja neordināri ģērbtos jauniešus izkāpt no tramvaja, pašvaldības policijas darbinieks viņai paskaidroja akcijas mērķi un pēc tam tramvaja vadītāja skaļrunī paziņoja, ka tomēr neiebilst pret šādu pasažieru pārvadāšanu.

Vienu no tramvajiem ceļā « tāpēc viņam tika noformēts protokols.

Lai arī ne visi apkārtējie akciju uztvēra ar pozitīvām emocijām, «Bez bikšu brauciena tramvajā» dalībnieki pēc prieku un gandarījumu par pasākuma izdošanos.

«Bez bikšu brauciens tramvajā» jeb «The No Pants Subway Ride» ir ikgadējs globāls pasākums, ko 2002.gadā Ņujorkā iesāka kustība «Improv Everywhere». Pasākums šogad šajā pašā dienā norisinās vismaz 60 pasaules pilsētās. Rīgā akcija notika pirmo reizi.

«»Improv Everywhere» galvenā doma ir jautri pavadīt laiku. Mēs ticam «organizētai jautrībai«. Mūsu pasākumi ir veids, kā jautri pavadīt laiku pasākuma dalībniekiem, tiem, kas ierauga mūs, un tiem, kas skatās pēc tam video. Mums ļoti patīk iedomāties kaut ko lielisku un tad to realizēt dzīvē.

Mēs mēģinām padarīt cilvēku ikdienu mazliet interesantāku.

Mēs mēģinām pierādīt, ka izjokošanai nav jābūt saistītai ar apmulsumu vai pazemojumu, tā var vienkārši kādam likt smaidīt, smieties vai uz brīdi pārstāt domāt par apkārtējo pasauli,» norāda akcijas rīkotāji.

Jau ziņots, ka gādājot par jautrību sev un citiem, šodien Rīgā cilvēki bija nolēmuši vienoties «Bez bikšu braucienā tramvajā», liecina sociālajā tīklā «Facebook» publicētā informācija.

Akcijas dalībnieki plkst.15 tika gaidīti pašā Bastejkalna virsotnē. Līdzi bija jāņem tramvaja biļete un mugursoma, kurā ielikt novilktās bikses. Pārējām drēbēm bija jābūt gadalaikam atbilstošām. Akcijas dalībniekiem vajadzēja uzvesties, kā ierasts, un izlikties, ka viņi nav savā starpā pazīstami.

«Ja tev kāds jautā, saki ka «aizmirsi uzvilkt bikses» un, jā, tev ir «mazliet auksti«. Pārliecinoši stāsti, ka tā ir nejaušība, ka citi arī ir bez biksēm. Esi draudzīgs pret citiem un, galvenais, uzvedies dabiski. Neuzņem bildes ar sevi vai citiem, tā nav dabiska rīcība,» bija minēts norādījumos.

Tvitera lietotāji tika aicināti izmantot «#NPSR» un «@ImprovEvery», lai notiekošajam sekot līdzi varētu cilvēki citur pasaulē.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu