Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

LNO par trešo valdes locekli izvēlēts Zigmārs Liepiņš

LETA
LNO par trešo valdes locekli izvēlēts Zigmārs Liepiņš
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 9
Komponists Zigmars Liepiņš
Komponists Zigmars Liepiņš Foto: Lita Krone / LETA

Konkursā par Latvijas Nacionālās operas (LNO) trešo valdes locekli izvēlēts komponists Zigmārs Liepiņš, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Jau ziņots, ka konkursam uz brīvo LNO valdes locekļa amatu bija saņemti sešu pretendentu pieteikumi.

Pagaidām plašākus komentārus no Kultūras ministrijas par šodien notikušo konkursa žūrijas komisijas sēdi neizdevās iegūt, lai gan vēlāk Kultūras ministrijas padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Dagnija Grīnfelde paziņoja, ka LNO valdes sastāvs oficiāli tiks paziņots pirmdien, 4.novembrī, plkst.12 Kultūras ministrijas preses konferencē.

Konkursa pretendentus vērtēja komisija, kurā darbojas tās priekšsēdētāja Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāre Inese Laizāne (VL-TB/LNNK) un komisijas locekļi - Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors Normunds Vīksne, Latvijas Kultūras akadēmijas profesors Ivars Bērziņš, Latvijas Mūzikas informācijas centra direktore Ināra Jakubone, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāta Prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmas vadītāja Selga Laizāne, «Kultūras alianses» pārstāvis Juris Dambis, Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Lielpēters un Kultūras ministrijas Juridiskās nodaļas vadītājas vietnieks Juris Šumeiko.

Likums nosaka, ka LNO valdē jāstrādā trim cilvēkiem, bet pašlaik tajā darbojas divi. Konkurss uz vakanto LNO valdes locekļa amata vietu tika izsludināts, jo LNO direktora padomnieks muzikālajos jautājumos un komponists Arturs Maskats atteicās strādāt bijušās kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes (VL-TB/LNNK) apstiprinātajā valdē, kurā bez viņa vēl tika iecelta vairāku uzņēmumu mārketinga un biznesa vadītāja Inese Eglīte un Latvijas Televīzijas kultūras raidījumu satura redaktore muzikoloģe Daina Markova.

Patlaban, kamēr nav iecelts LNO trešais valdes loceklis, valdes priekšsēdētāja amatu ieņem Eglīte.

Līdzšinējais LNO direktors un valdes loceklis Andrejs Žagars no 11.septembra ir atbrīvots no amata, jo bija zaudējis Jaunzemes-Grendes uzticību. Šāds lēmums maksāja amatu pašai Jaunzemei-Grendei. Premjerministrs Valdis Dombrovskis (V) 16.septembrī parakstīja rīkojumu par kultūras ministres atbrīvošanu no amata.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu