piecos atveidotajos stāstos atspoguļosies visai Čehova daiļradei raksturīgi motīvi
– pilnasinīgas dzīves alkas, sapņi, cerības un to zaudējums, ideālisma sadursme ar banālo un sadzīvisko eksistenci. Tajā pašā laikā katrā stāstā sastapsim individuālus raksturus, atšķirīgus likteņus un sižeta pavērsienus.
Pirms diviem gadiem intervijā teicāt, ka pagaidām esat kamerbaleta prakses aizsācēji Latvijā. Vai situācija šobrīd ir mainījusies?
Indra: Minēju, ka esam modernā baleta žanra aizsācēji Latvijā (vārds «kamerbalets» ir drīzāk skaitliskā sastāva raksturotājs baleta kompānijā). Vēl joprojām esam vienīgā dejas kompānija Latvijā, kas regulāri strādā šajā žanrā. Bet situācija tomēr ir mainījusies – sevi ir pieteikuši vairāki talantīgi jaunās paaudzes horeogrāfi (piemēram, Latvijas Mūzikas akadēmijas šā gada absolvente Milana Komarova), kas arī strādā baleta žanrā. Vai šie jaunie talanti uzplauks, vai tas notiks Latvijā, vai tas izpaudīsies regulārā darbībā – to rādīs laiks.
Laikmetīgā baleta projekta «Borderless» ietvaros no 19.oktobra «Indras Reinholdes kamerbalets» piedāvā izrādi-fantāziju par Čehova tēmām - «Gulbja dziesma». Tas ir unikāls projekts Latvijas baleta vēsturē, jo izrādē iesaistīti ne vien dejotāji no Latvijas, bet piedalās arī trīs ārvalstu mākslinieki no Dienvidkorejas, Meksikas un Spānijas. Izrādē kopumā piedalās seši dejotāji: trīs dejotājas no Latvijas - Ieva Kemlere; Gabija Bīriņa un Anastasija Šņakina - un trīs puiši - Nam Keun An (Dienvidkoreja), Raul Tamez (Meksika) un Marc Balló (Spānija). Katrs no viņiem izrādei dod kaut ko savu, neparastu un unikālu, kas kopumā skatītājam veido neatkārtojamu sajūtu, vedot viņu neaizmirstamā mūzikas un dejas ceļojumā.
Izrāde veidota pēc A.Čehova stāstu «Cilvēks futrālī», «Ragana», «Literatūras skolotājs», «NN kundzes stāsts» un dramatiskas etīdes «Gulbja dziesma» motīviem, brīvi interpretējot literārās tēmas dejas valodā. Izrādē izmantota D.Šostakoviča, A.Šnitkes un A. Pērta mūzika, tās scenogrāfiju veidojusi Anastasija Starodedova, bet par dejotāju tērpiem rūpējās Anete Heida.
«Gulbja dziesmas» pirmizrāde notiks 19.oktobrī plkst. 18.00 Rīgā, VEF Kultūras pilī, tāpat tā būs redzama arī Ventspils Kultūras centrā (23.oktobrī), Valmieras Kultūras centrā (26.oktobrī), Siguldas novada Kultūras centrā (27.oktobrī), Ogres Kultūras centrā (30.oktobrī), CATA Kultūras namā Cēsīs (1.novembrī), Krustpils Kultūras namā (2.novembrī) un Berģu kultūras namā (3.novembrī).