Psihologiem droši vien būtu kaut kas par to sakāms.
To es nezinu, bet mīlestība jau visus dara skaistus un dzēš to ļaunumu.
Ar ko šī izrāde, jūsuprāt, ir aktuāla tagad?
Ar to, ka cilvēki akli padara savus laikabiedrus par varoņiem. Absolūti nesaprotu tos – laikam jau tās galvenokārt bija sievietes – kuras nesa ziedus, ēdienu, apbrīnoja Kaupēnu. Tiesas zāles bija pilnas. Kaupēns nekādā gadījumā nebija varonis, bet
kāpēc viņš ir jāromantizē un jāsauc par latviešu Robinu Hudu?
Tāpēc, ka viņš slaktēja latviešu saimniekus? Nu nē!
Tas pats ir mūsdienās – ka, neiedziļinoties situācijā, kādu cilvēku padari par varoni. Lūdzu, iedziļinies situācijā, un tad izdari secinājumus! Jo tāda virspusība ne pie kā laba nenoved. Īpaši tas laikam būtu jāattiecina uz politiku.
Nu, toreiz Lūsēnam un Zālītei pārmeta Kaupēna glorificēšanu...
Nu tas ir tas, ko es teicu – ka cilvēki neiedziļinājās. Portāli tagad teiktu, ka tas ir super materiāls – Kaupēna tiesāšana -, kam sekot līdzi tiešsaistē. Tas būtu lasītākais materiāls. Cilvēks, kurš daudzus gadus dzīvojis dubultu dzīvi un nav ticis atmaskots un noķerts. Super!...
Ja tagad paskatāmies uz politiķiem, es domāju, ne vienam vien ir dubultā dzīve, tā ka tas ļoti labi sasaucas ar mūsdienām.
Jums visā darbu steigā mazliet iznāk pasekot politiskajām aktivitātēm?
Laika trūkuma dēļ pārāk daudz nav iznācis. Bet šķiet, ka ir ļoti daudz populistikas, tā ka īsti nav ticības tam, ko cenšas iestāstīt. Vienkārši jāspriež pēc darbiem un tad jāizdara sava izvēle.