Kāpēc latviešiem ir tik sāpīgi par sevi pasmieties? Īpaši kino lauciņā. Nu, tagad vismaz bija "Seržanta Lapiņa atgriešanās", bet tomēr.
Latviešiem vienmēr gribas pasmieties par citiem. Kaut vai par deputātiem. Nu, tas vispār ir tā skumji.
patīk tā kreveles plēšana un pasmiešanās par kādu. Tikai ne par sevi.
Kāpēc žīdi var par sevi pasmieties? Francūži, angļi, gruzīni, pat krievi... Latviešiem ar to ir problēmas.
Bet nevarētu taču teikt, ka mums kā tautai nav humora izjūtas?
Ir, bet reizēm pasmaga. Redzi, var būt dažādas frekvences. Kā radio viļņos. Man patīk, ka es uzskaņojos uz to, kurā ir arī citi. Jo tad tu vari jokot, dot mājienus jau pavisam citā līmenī. Un mani neinteresē visas frekvences. Mani interesē tā, kurā es varu saprasties, jo tā ir mana izjūta.
Turpinot tēmu par publikas reakciju kā svarīgu faktoru, teātrī tev noteikti ir vienkāršāk – tu redzi, jūti to pretreakciju uzreiz, nevis aizejot uz kinoteātri.
Starpība ir milzīga. Ir jau veca patiesība, ka filma lielā mērā top tikai pie montāžas galda, kad tu jau vairs nevari neko mainīt.
Vai var teikt, ka teātris tev noteikti patīk labāk nekā kino?
Jā. Dzīvais kontakts ir labāks. Cilvēki, protams, ir dažādi, ir, kas ļoti fano par kino. Es neesmu tāds kino fans. Ja man būtu jānosauc tās filmas, ko neesmu redzējis, tad portāls būtu pilns! Šad un tad jau kaut ko paskatos, bet vairāk tās vecās filmas. Man garšo arī vecās pasaules vīni... Jaunajā kino ir pārāk daudz tehnoloģiju. Man patīk arī vecas automašīnas – vienkāršas. Grūtāk vadīt, bet tajā visā ir iekšā kaut kas godīgāks. Ja automobilī ir pārāk daudz elektronikas, tad vienā brīdī tu vairs to nekontrolē.
Turpinājumu sarunai ar Gundaru lasi piektdien, 26. augustā. Uzzināsi par teātra jaunumiem, ceļošanu ar teātri, viņa attieksmi pret Maestro izteikumiem un vēlmi palikt JRT, cik vien ilgi iespējams.