Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Sapņu Komanda» festivālā «Indy Fest 2013» atzīta par labāko ārzemju filmu

TVNET
«Sapņu Komanda» festivālā «Indy Fest 2013» atzīta par labāko ārzemju filmu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Mārtiņš Otto / TVNET

Neatkarīgajā filmu festivālā - Indy Fest 2013, kas risinās Amerikas Rietumu štatā Indianā, Aigara Graubas un Andreja Ēķa filma «Sapņu Komanda 1935 « ir uzvarējusi prestižajā nominācijā - Labākā Ārzemju Filma. Festivālu apmekleja, tādas Holivudas zvaigznes kā Džozefs Gordons - Levits, Skārleta Johansone, Džuliana Mūra un daudzi citi.

Festivāls ir samērā jauns, bet jau kļuvis par vienu no populārakajiem visā Amerikas Rietumu daļā.

«Sapņu Komanda 1935» piedalījusies festivālos daudzviet Eiropā, Āzijā un Amerikā. raLielākā interese un rezonanse no festivāliem un filmu izplatītajiem ir tieši Amerikā, jo tur basketbols ir viens no populārākajiem sporta veidiem. Sapņu Komanda 1935 piedalījās arī Ķīnas prestižākajā filmu festivalā Šanhajā un nu jau ir sasniegusi vairāk kā 10 festivālu atzīmi visā Pasaulē.

Filmas nozīmību pierāda arī tas, ka tā iekļauta Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) muzeja video izstādē, Ženēvā. Filmas fragmenti ir eksponēti FIBA jaunajā Basketbola muzeja pastāvīgajā video ekspozīcijā, lai tādējādi dokumentētu Latvijas līdzdalību FIBA dibināšanā un atzīmētu Latvijas uzvaru komandas trenera Valdemāra Baumaņa vadībā pirmajā Eiropas čempionātā 1935.gadā.

Filma balstīta uz patiesiem notikumiem un ir patriotisks stāsts par Latvijas uzvaru pirmajās Eiropas meistarsacīkstēs. «Sapņu komanda 1935» uz ekrāniem iznāca 2012.gada rudenī un kinoteātros to noskatījās vairāk kā 150 tūkstoši skatītāji.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu