Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Izdots etnogrāfiskā ansambļa «Vabaļis» albums «Pa celeņu...»

TVNET
Izdots etnogrāfiskā ansambļa «Vabaļis» albums «Pa celeņu...»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
«Pa celeņu...»
«Pa celeņu...» Foto: Publicitātes foto

Kultūras menedžmenta centrs (KMC) «Lauska» sadarbībā ar Vaboles pagasta pārvaldi izdevis Vaboles etnogrāfiskā ansambļa «Vabaļis» pirmo albumu «Pa celeņu...», informē KMC «Lauska» pārstāvis Juris Zalāns.

Etnomuzikoloģe Anda Beitāne uzskata, ka «Vabaļis» jaunajā «albumā iekļautais materiāls sniedz brīnišķīgu iespēju ieklausīties Vaboles pagasta tradicionālajā mūzikā, ieraudzīt, kā 21.gadsimta sākumā šis repertuārs dzīvo Daugavpils apkārtnē - novadā, kura muzikālais mantojums līdz šim nav bijis pieejams plašākam klausītāju lokam publicētas blīvplates veidolā.

Albumā pārstāvēts interesants vokālais un instrumentālais repertuārs, kas bagātināts ar teicēju stāstījumiem, sniedzot spilgtu ansambļa portretu un kopumā - būtisku pienesumu Latvijas tradicionālās mūzikas diskogrāfijā».

Ansambļa «Vabaļis» darbība balstās uz vietējām tradīcijām, prasmēm un zināšanām ar mērķi nodot tās tālāk un aktualizēt to unikālo vērtību mūsdienu Latvijas kultūrtelpā. Patlaban «Vabaļis» ir jaunākais etnogrāfiskais ansamblis Latvijā. «Vabaļis» ir piedalījies dažādos festivālos un koncertos gan Latvijā, gan ārzemēs, savukārt Vaboles iedzīvotājiem regulāri rīko tradicionālo prasmju skolas.

Etnogrāfiskā ansambļa «Vabaļis» albuma «Pa celeņu...» atklāšanas svētki notiks 1. aprīlī plkst. 16 Daugavpils novada Vaboles Kultūras centrā.

«Pa celeņu...»
«Pa celeņu...» Foto: Publicitātes foto
Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu