Dreģe un Strenga tiekas «Mīļajā melī»

TVNET
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: publicitātes

23.februārī Dailes teātra Kamerzālē notiks Kārļa Auškāpa iestudētās komēdijas «Mīļais melis» pirmizrāde. Jauniestudējums tapis pēc Džordža Bernarda Šova un Stellas Kempbelas vēstulēm un ir Dailes teātra izcilo aktieru Olgas Dreģes un Jura Strengas jubilejas izrāde.

«Es neko neprasu, tikai to, lai viss būtu tā, kā es vēlos!» - tik bezkaunīgs teiciens var piederēt vienīgi sarkastiskajam īru dramaturgam Džordžam Bernardam Šovam. Ironiskais autors un angļu aktrise misis Stella Kempbela gandrīz pusgadsimtu viens otram raksta simtiem vēstuļu. Tās ir mīlas vēstules un oficiālas vēstules, laimīgas un skumjas, cerību pilnas un izmisīgas, - vesela mūža vēstules.

Speciāli Stellai Kempbelai Šovs sarakstījis savu slaveno lugu «Pigmalions», stāstu par fonētikas profesoru Higinsu, kurš no mazās, notašķītās puķu pārdevējas Elīzas izveido augstākās sabiedrības dāmu.

Lugu skatuves variantu veidojis Kārlis Auškāps. Radošajā komandā strādā arī scenogrāfs Aigars Ozoliņš un kostīmu māksliniece Ieva Kundziņa. Video un muzikālo noformējumu veido Gundars Cauka.

Tuvākās izrādes paredzētas 5., 12. un 17. martā.

Nepalaid garām!

Uz augšu