Izstāde kā vēsturisks ceļojums
Latvijas videomāksla savu attīstību sāka līdz ar videokameras nonākšanu mākslinieku rokās 20.gadsimta 80.gadu otrajā pusē, līdz tam kustības reproducēšana bija kino jomas eksperimentu un sasniegumu lauciņš.
Padomju režīma sabrukums veicināja robežu pārkāpšanu arī mākslā
- ienākot jauniem medijiem, izteiksmes līdzekļiem, mākslas parādības kļuva arvien daudzveidīgākas, nostiprinājās performances, sāk attīstīties tā saucamā laikmetīgā kustīgā attēla māksla savā agrīnākajā izpausmē - video.
Izstāde ir kā vēsturisks ceļojums Latvijas laikā, par pieturvietām ņemot nozīmīgus pagrieziena punktus vai parādības mākslas darbos, kas savā vizuālajā vai konceptuālajā saturā saistīti ar kustīgā attēla fenomenu.
Mākslinieki un performances
Skatītājiem «L’Arcade» centrā būs iespēja aplūkot vēsturiski nozīmīgus darbus, tostarp multimākslinieka Hardija Lediņa un grupas «NSRD» performances «Dr.Esenera Binokulāro deju kursi» dokumentāciju, Anša Rūtentāla kustību teātra videoperformances, kā arī Ineses un Ivara Mailīšu filmu «Cilvēki kā karogi».
Nākamo desmitgadi izstādē pārstāvēs mākslinieki, kas ieguvuši ievērību ne vien Latvijā, bet arī ārvalstīs. Būs apskatāms Katrīnas Neiburgas darbs «Satiksme», kas dokumentē mākslinieces pieredzi taksistes profesijā, un Ivara Grāvleja video «Mobilais», kas izaicina un transformē tradicionālos izstāžu atklāšanas rituālus. Tāpat būs skatāma Anetes Meleces animācija «5 kustīgas gleznas», kas burtiski iekustina gleznas, izveidojot no tām kopīgu stāstu, savukārt Krišs Salmanis atdzīvina pilsētvidi ar Latvijas nacionālā eposa varoņa Lāčplēša stencilu sēriju.