Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ielīgošana Brīvdabas muzejā

TVNET
Ielīgošana Brīvdabas muzejā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tuvojas laiks, kad mūsu Dieva dēls Jānis nāks apraudzīt savus bērnus. Lūkos, kā tie strādājuši, kā rotājušies, kā gatavojas viņu sagaidīt. Ko dziedās, ko liks galdā un kādus tikumus godās. Brīvdabas muzejā ir sakrātas dziesmas un tradīcijas, padomi un vēlējumi. Spēles un rotaļas. Tur demonstrēs vaiņagu pīšanu un uguns kuršanas tradīcijas. Rotas un rotāšanos. Dosim «Trejdeviņus padomus Jāņu svinēšanai».

Būs siera siešana, žograušu cepšana, skābputras vārīšana un vēl citi brīnumi no Dižmares krastiem. Rauši, ogumaize, pīrāgi un pārsteigums - «štokmaize» ar īstu Vidzemes zupu. Sviestu kulsim paši saviem spēkiem.

Vidzemes sētā 16.06.

11.00 GRODI - Uguns rituāli, gaidot gada īsāko nakti. Tradīcijas, pamācības un dziesmas.

12.30 LIELAIS ROTAĻNIEKS - Jāņu spēles un rotaļas visai ģimenei kopā ar Latvijas Rotaļnieku konkursa uzvarētājiem. Vadītājs un vadātājs - Ernests.

Kurzemes sētā

11.30 Trejdeviņi padomi Jāņu svinēšanai. Folkloras kopa SAVIEŠI. Grāmatu apgāda «Zvaigzne ABC» Jāņu dienas grāmatu galds.

Ja 12.30 atnāksiet uz Kurzemes sētu, dabūsiet ATŠTAUKAS. Liepājas aktrišu folkloras kopa mācīs jaunajiem dziesmas un gudrības vai jautri apdziedāsies

17.06. Piltenes amatieru teātris ar jautru pasākumu «Ventiņi ielīgo garšīgi» - Kurzemes jūrmalciemu pļavās Maizes godi no Smiltenes puses. Latviešu tautas lepnums maize - rudzu maize, ogumaize un «štokmaize» - pie Priedes kroga. Rauši, pīrāgi un putra no Bauskas puses - pie Priedes kroga. CĒSU ALUS akcija: viena biļete - viens alus par puscenu!

21. jūnijā dosimies uz Rucavas pagasta Papes Ķoņu ciema VĪTOLNIEKU mājām, kur no plkst. 16.00 līdz saullēktam varēsim vērot un līdzdarboties VASARAS SAULGRIEŽU GODOS.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu