Līdz 11. jūnijam ar dvīņu pilsētu festivālu «Skanošā Livonija» Valka un Valga kopīgi svinēs pilsētas svētkus. Pirms 726 gadiem apdzīvota vieta Walck pirmo reizi minēta rakstos, bet pirms 428 gadiem Polijas karalis Stefans Batorijs piešķīra Walk pilsētas tiesības. Abas dvīņu pilsētas dzimšanas dienu kopā svin jau astoto gadu, bet plašāku skanējumu svētki ieguvuši pēc robežbarjeru noņemšanas 2007.gada decembrī. Kā jau katru gadu, arī šogad svētki būs dažādām norisēm bagāti.
Valkas un Valgas pilsētas svētki
Valkas pusē galvenie svētku pasākumi būs sestdien, 9.jūnijā. Viens no šīs dienas lielākajiem pasākumiem būs Folkloras diena «Trīs pakalnu stāsti». Folkloras dienai šāds nosaukums dots tāpēc, ka
Valkā ir trīs ievērības cienīgi pakalni, ko ikdienā mēdz dēvēt par kalniem – Sidrabkalniņš, Putraskalns un Karātavu kalns.
Folkloras dienā piedalīsies folkloras kopa «Ore» no Cēsīm, seno deju grupa «Ballare» no Rīgas, ansamblis «Romaški» no Sēļiem, folkloras kopa «Lāča bērni» no Otepes (Igaunija) un valcēnieši – folkloras deju kopa «Sudmaliņas» un folkloras ansamblis/dziesmu draugu kopa «Nāburgi».
Folkloras dienas dalībnieku kopkoncerts kaimiņpilsētā Valgā, pie kultūras centra būs plkst. 14.00, bet Valkas pilsētas kultūras namā Folkloras dienas tematiskais koncerts «Trīs pakalnu stāsti» sāksies plkst. 19.00. Šajā koncertā dzirdēsim arī teikas par Sidrabkalniņu, Putraskalnu un Karātavu kalns.
Pēc koncerta, plkst. 20.00 ikviens aicināts uz Folkloras dienas Danču vakaru.
Folkloras kopa «Ore»(vadītāja Inese Roze) dibināta 2005.gadā, kopa fascinē ar arheoloģiskajiem tērpiem, senajiem mūzikas instrumentiem un savdabīgu sniegumu. Seno deju grupa «Ballare» (vadītāja Guna Ezermale) izveidota 2000.gadā. Grupas nosaukums cēlies no itāliešu vārda ballare un nozīmē dancot, dejot, lēkāt, ko grupas dalībnieki arī dara, iesaistot savās dejās arī klātesošos. Ballare repertuārs un tērpi ataino XIV – XVII gadsimtu dažādās Eiropas valstīs – Itālijā, Spānijā, Anglijā, Francijā u.c. Folkloras ansamblis/dziesmu draugu kopa «Nāburgi« (vadītāja Mārīte Meļķe) darbību sāka 1989.gadā. «Nāburgos» dzied un muzicē dažādu paaudžu valcēnieši un apkārtējo pilsētu un pagastu dziesmu mīļotāji. Kopas repertuārā ir gan tautas dziesmas, gan ziņģes. Folkloras deju kopa «Sudmaliņas» (vadītāja Skaidra Smeltere) izveidojusies 1991.gadā. Grupa dejo dažādu Latvijas novadu tautas dejas, īpašu vērību pievēršot Vidzemē dejotajām. Saietu nama «Lugažu muiža» ansamblis «Romaški» dibināts 2010.gadā.