Inga Ļašenko, RTU Biotekstilmateriālu zinātniskās pētnieciskās laboratorijas vadītāja: "Šim diegam ir antibakteriāls efekts, un tas cīnās pret dažādiem vīrusiem un baktērijām, piemēram, nomāc sēnīšu infekcijas. Rezultātā - baktērijas nespēj vairoties. Ja baktērijas nevairojas, nerodas arī nepatīkamā smaka."
Atkarībā no zīmējuma un krāsu sarežģītības viens zeķu pāris top vidēji 5 minūtēs. Daudzi cilvēki gribētu tādas nopirkt, taču viena mašīna – tā vēl nav ražošana. Pagaidām izstrādājumus prezentē tikai dažādās izstādēs vai ražo šauram patērētāju lokam. Kilograms šā pavediena maksā aptuveni 170 latu, līdz ar to par zeķu pāri sanāk šķirties no aptuveni pieciem latiem.
Inga stāsta, ka drīz no Itālijas tikšot atvestas vēl dažas šūšanas mašīnas, taču tās būs vairāk eksperimentēšanai – lai varētu radīt izstrādājumus no biezākiem un plānākiem diegiem, izmantojot arī sudraba pavedienu.
Daudzi ārzemju uzņēmēji te saskata peļņas avotu, arī RTU esot speciālās tehniskās kartes, kas ļautu pašiem ražot un tirgot. Tam gan šobrīd neesot finansējuma un konkrēti investori arī nav pieteikušies.
Inga Ļašenko, RTU Biotekstilmateriālu zinātniskās pētnieciskās laboratorijas vadītāja:"Biznesmeņi jau domā tikai par peļņas gūšanu. Taču mēs domājam pirmkārt par to, kā attīstīt zinātni, izpēti, kā laboratorijai nopirkt aprīkojumu, apmācīt studentus. Par universitāti domājam, pārējais ir sekundārs."
Milzīgu interesi pasaules mērogā guva arī Ingas prezentētie kompozītie dzintara pavedieni. Atšķirībā no sudraba pavediena tie nelīdzinās diegam. To zinātniece atklājusi, sadarbojoties ar LU Cietvielu fizikas institūtu. Ar viņu laboratorijā esošās vakuumtehnoloģijas palīdzību atklātas jaunās dzintara īpašības - augstfrekvences režīmā aptuveni 6 minūšu laikā no dzintara graudiņiem drēbes gabals ieguvis viegli iedzeltenu, spīdīgu toni.