Šogad Monreālā skatītāji, žurnālisti un kino profesionāļi kopumā varēs noskatīties 232 filmas, kas producētas 27 valstīs un sniedz ieskatu kultūras un mākslas norisēs pasaulē.
Muhina studējusi Parīzē. Viņa patiesi ticēja humānisma ideāliem, un to veiksmīgi izmantoja PSRS aģitpropagandas mašinērija. Tēlnieces monumentālais 53 metrus augstais skulpturālais ansamblis ar postamentu «Strādnieks un kolhozniece» 1937.gada Pasaules mākslas izstādē Parīzē kļuva par sensāciju. Starptautiskās publikas interesi izraisīja arī viņas tērpu dizains pirmajai padomju Modes nama kolekcijai, kas Parīzē prezentēta 20.gados.
Lai izvairītos no nepatikšanām Maskavā, Muhina 1937.gadā atteicās no visiem ģimenes īpašumiem dzimtajā Rīgā četru miljonu latu vērtībā. Ulmaņa valdība tirdzniecības noliktavas Centrāltirgū, visus namus Turgeņeva ielas labajā pusē un kokzāģētavu Sarkandaugavā gadu vēlāk pasludināja par valsts īpašumu. Un tomēr viņai kopā ar vīru, kas, būdams ārsts, kļuvis par Mihaila Bulgakova romāna «Suņa sirds» prototipu, bija jādodas izsūtījumā, no kura viņu izglāba tikai atzītais tēlnieces talants, norāda filmas veidotāji.
Padomju cilvēkam Muhina dāvinājusi praktiskāko un jautrāko no izgudrojumiem - stikla glāzi tējai un šņabim graņonku, bet Rīgu Muhina 1945.gadā pasargāja no Latvijas brīvības simbola, tēlnieka Kārļa Zāles Brīvības pieminekļa, nojaukšanas.