Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ieskaties latviešu karavīru dienasgrāmatās!

TVNET
Ieskaties latviešu karavīru dienasgrāmatās!
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Apgāds «Mansards» laidis klajā Otrā pasaules kara karavīru dienasgrāmatu izdevumu «(Divas) puses: Latviešu kara stāsti», kas aizsāk jaunizveidoto grāmatu sēriju «Nospiedumi». Tajā paredzēts publicēt vērtīgas pagātnes liecības, kā arī vēsturnieku, sociālo un humanitāro zinātņu pētnieku un literātu darbus par vēstures un sociālās atmiņas problemātiku, informē izdevniecībā.

Grāmata «(Divas) puses: Latviešu kara stāsti» piedāvā ielūkoties Otrā pasaules kara frontēs tapušās sešās latviešu karavīru dienasgrāmatās.

Foto: publicitātes

Vienlaikus

šīs dienasgrāmatas rāda arī atsevišķa cilvēka bezspēcību totalitāro un represīvo režīmu priekšā.

Šie seši kara stāsti, ko rakstījuši latvieši divās frontes pusēs, ir cilvēcības, dzīves alku, Latvijas un tuvinieku mīlestības caurstrāvoti. Šīs vērtības totalitārisms karavīram nespēja atņemt.

Otrajā pasaules karā abās frontēs karoja vairāk nekā 200 000 Latvijas iedzīvotāju, no viņiem dzīvību zaudēja gandrīz puse. Pārsvarā karā gāja bojā jauni cilvēki, kuri vēl nebija nodzīvojuši pusi cilvēkmūžam atvēlētā laika, kurus mājās gaidīja sievas, draudzenes, mazi bērni un vecāki. Grāmata ir veltījums Latvijas Otrā pasaules kara paaudzei.

Dienasgrāmatu tekstus publicēšanai sagatavojuši Laura Ardava, Didzis Bērziņš un Gita Siliņa. Izdevums tapis Ulda Neiburga un Vitas Zelčes redakcijā.

Grāmata sagatavota Valsts pētījuma programmas «Nacionālā identitāte» projekta «Latvijas sociālā atmiņa un identitāte» ietvaros un izdota ar Fridriha Eberta fonda finansiālu atbalstu.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu