Dziesmusvētku TV pārraides vēroja vairāk nekā viens miljons Latvijas iedzīvotāju

LETA
Dziesmusvētku TV pārraides vēroja vairāk nekā viens miljons Latvijas iedzīvotāju
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

XXVI Dziesmu un XVI Deju svētku televīzijas pārraides vērojuši vairāk nekā viens miljons Latvijas iedzīvotāju vecumā no četriem gadiem, liecina pētījumu kompānijas "Kantar TNS" apkopotie konsolidētās televīzijas dati par skatīšanos ētera laikā un nedēļu pēc ētera laika.

Skatītākais Dziesmusvētku raidījums bijis noslēguma koncerts "Zvaigžņu ceļā", kuru vērojuši vidēji 193 500 skatītāju. Deju lieluzvedums "Māras zeme" vēroja vidēji 161 600 skatītāju, savukārt atklāšanas koncertu dalībniekiem vēroja 145 800 skatītāju.

Apkopotie dati liecina, ka svētku dalībnieku gājienu vēroja 139 000 skatītāju, bet "Vēl 100 gadu" deju vēroja 102 000 skatītāju.

"Kantar TNS" mediju klientu direktors Oskars Rumpēters norādīja, ka konsolidētās televīzijas skatītāko programmu jūlija top 20 galvenokārt veidoja Pasaules meistarsacīkšu spēļu pārraides futbolā un XXVI Dziesmu un XVI Deju svētku pārraides.

Tomēr pati skatītākā jūlija programma ir bijusi tieši Dziesmusvētku noslēguma koncerts, kas pie televīzijas ekrāniem pulcējis vairāk skatītāju nekā slavenā futbola spēle starp Angliju un Horvātiju.

Dati apkopoti par laika posmu no 30.jūnija līdz 15.jūlijam un tie aptver vairākus desmitus Dziesmusvētku raidījumu, ieskaitot atkārtojumus, televīzijas kanālos LTV1, LTV7 un "Re:TV".

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu