Liepiņš satraukts par iespējamu kultūras ministra maiņu pēc vēlēšanām

LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes priekšsēdētājs Zigmārs Liepiņš piedalās preses konferencē, kurā informē par Gaetāno Doniceti operas "Dons Paskvāle" pirmizrādi.
Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes priekšsēdētājs Zigmārs Liepiņš piedalās preses konferencē, kurā informē par Gaetāno Doniceti operas "Dons Paskvāle" pirmizrādi. Foto: Paula Čurkste/LETA

Gaidāmās vēlēšanas Latvijas Nacionālajai operai un baletam (LNOB) ir būtiskas, jo "ministra jautājums šeit ir absolūti izšķirošs", intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja LNOB vadītājs Zigmārs Liepiņš.

Viņš norādīja, ka LNOB kapitāldaļu turētājs ir ministrs, līdz ar to gaidāmās vēlēšanas ir būtiskas. Liepiņš vēlētos, lai amatā paliek esošā kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK). Citu pieteikto ministru kandidātu loku viņš vērtēja skeptiski.

Liepiņš vēlreiz apliecināja, ka nepretendēs uz LNOB vadītāja amatu pēc pilnvaru termiņa beigām. Viņš norādīja, ka drīz šajā amatā būs nostrādājis sešus gadus, un šajā laikā, viņaprāt, ir izdevies izdarīt "visu, ko mazāk vai vairāk plānojis".

Esot izdevies sakārtot psiholoģisko vidi un stabilizēt repertuāra plānošanu. "Tīri labi iet ar kases ieņēmumiem," vērtēja Liepiņš.

Viņš arī atzīmēja notikušās viesizrāžu apmaiņas - interese par Latvijas operu un baletu ārpus Latvijas esot.

Kā ziņots, no 1996. gada līdz 2013. gadam LNOB vadīja Andrejs Žagars, kad viņu no amata atlaida toreizējā kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (VL-TB/LNNK). Kopš tā laika LNOB vada Liepiņš.

2016. gada rudenī Liepiņš un Kultūras ministrija vienojās par sadarbības turpināšanu uz vēl trim gadiem, savukārt pēc tam Liepiņš amatu grasoties pamest.

Žagars intervijā laikrakstam "Dienas Bizness" atzinis, ka būtu gatavs atgriezties LNOB vadītāja amatā. "Negribu koķetēt un noliegt šādu iespēju. Ja vēl kādreiz rastos tādi apstākļi, es turpinātu vadīt kādu kultūras institūciju. Pie zināmiem nosacījumiem atgrieztos arī LNOB, kas noteikti būtu visinteresantāk," paudis Žagars, atbildot uz jautājumu, vai būtu ar mieru atgriezties LNOB vadītāja krēslā, ja rastos tāda iespēja.

Patlaban Žagars darbojas kā režisors, uzņēmējs un ir iesaistījies politikā - viņš ir partijas "Latvijas attīstībai" valdes loceklis, 2014. gadā nesekmīgi kandidēja Eiropas Parlamenta vēlēšanās, bet šogad no "Latvijas Reģionu apvienības"/"Latvijas attīstībai" saraksta tika ievēlēts Rīgas domē.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu