"Dirty Deal Teatro" izrāde par deviņdesmitajiem

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
“Klubs Paradise”
“Klubs Paradise” Foto: publicitātes

7. novembrī 19 "Dirty Deal Teatro" notiks pirmizrāde traģikomēdijai “Klubs Paradise”, kuru veido dramaturģe Justīne Kļava un režisore Paula Pļavniece. Izrāde stāstīs par četrām dāmām, kuras vieno ne tikai radniecīgas saites, bet arī biznesa un personīgās neveiksmes.

Četras jaunas sievietes satiekas kopīgi izveidotajā brančotavā “Paradīze”, kas no sapņa par ģimenes biznesu pārvērtusies par maksātnespējas procesa murgu. Risinot problēmas ar nodokļu parādiem, atklājas, ka arī viņu vecākiem 90.gados nav bijis biznesa ķēriena. Šis būs stāsts par cilvēkiem, kuri uzdrošinās piepildīt savus sapņus, bet – vai mērķu labad visi līdzekļi ir attaisnojami?

Režisore Paula Pļavniece par izrādi stāsta:

“Izrādē vēlamies paskatīties, kādus nospiedumus 90. gadu dzīve atstājusi uz mums, mūsu attiecībām vienam ar otru un sabiedrību, kurā dzīvojam.

Tas bija laiks, kad bieži bija dzirdamas apšaudes un spridzināšanas un specifiski biznesmeņi savu mežonīgajā kapitālismā sapelnīto naudu kaudzēm krāva sporta somās, bet mēs, tajā laikā mazas meitenes, to visu skatījāmies kā ārzemju filmu.“

Izrādes “Klubs Paradise” galvenais iedvesmas avots ir patiesi notikumi, kas norisinājušies Rīgā pēdējo trīsdesmit gadu laikā. Radošā komanda, veidojot izrādi, izmantojusi dokumentālus stāstus, kas iegūti intervējot gan leģendām apvītos 90.gadu uzņēmējus, gan bijušos policijas darbiniekus, kā arī cilvēkus, kas dalījās stāstos par savām attiecībām šajā laika posmā. 

Dramaturģe Justīne Kļava par izrādi stāsta, ka “izrāde būtībā ir pētījums par ģimenes kā institūcijas dubulto morāli ekonomiski sarežģītos apstākļos. Mēs pētām, kā dažādu paaudžu sievietes veicina sev līdzās esošo vīriešu visatļautības un varenības vai gluži otrādi - bezspēcības izjūtu apstākļos, kuros vīrietis neatkarīgi no savas būtības un sajūtām ir spiests rīkoties atbilstoši priekšstatiem par “īstu veci””.

Izrādes radošo komandu veido dramaturģe Justīne Kļava, režisore Paula Pļavniece, māksliniece Kate Krolle, skaņu mākslinieks Jēkabs Nīmanis, gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko, kā arī aktrises Samira Adgezalova, Anastasija Rekuta Džordževiča, Liena Šmukste, Elīna Vaska.

Izrāde „Klubs Paradise” būs redzama 7., 8. un 12. novembrī 19.00 Dirty Deal Teatro, Talsu ielā 1, Āgenskalnā.

Biļetes var iegādāties iepriekšpārdošanā „Biļešu paradīze” kasēs un internetā

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu