LNMM "Portrets Latvijā. 20. gadsimts. Sejas izteiksme"

TVNET
LNMM "Portrets Latvijā. 20. gadsimts. Sejas izteiksme"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Izstādes "Portrets Latvijā. 20. gadsimts. Sejas izteiksme" laikā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) apmeklētājiem piedāvās izglītojošo programmu ar vairāk nekā 20 pasākumiem, preses konferencē sacīja LNMM direktore Māra Lāce.

Izstāde no 3. novembra līdz nākamā gada 24. februārim apmeklētājiem būs pieejama trīs vietās vienlaicīgi - LNMM galvenās ēkas Lielajā zālē, izstāžu zālē "Arsenāls", kā arī un Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā.

Visās trīs ēkās norisināsies tematisku pasākumu programma "Dialogi", kas piedāvās iepazīt izstādi Latvijas un Eiropas mākslas, literatūras, vēstures un mūzikas ekspertu pavadībā.

Otrdienās, trešdienās un ceturtdienās līdz 24. februārim LNMM un tā filiālēs norisināsies pasākumi "Viena portreta stāsts", kur varēs klausīties 15 minūšu ilgus ekspertu stāstījumus par izstādē eksponētajiem mākslas darbiem.

Foto: Evija Trifanova/LETA

Dažādi pasākumi plānoti arī katrā izstādes ekspozīcijā atsevišķi. Piemēram, LNMM galvenajā ēkā māksliniece un muzejpedagoģe Baiba Sprance četru mēnešu laikā vadīs septiņas radošās darbnīcas, kurās tiks pētītas portretā saskatāmās emocijas un to atspoguļošanai izmantotie izteiksmes līdzekļi.

Tāpat LNMM galvenajā ēkā 14. novembrī, 12. decembrī, 16. janvārī un 13 .februārī darbosies sietspiedes apdrukas darbnīca, bet sešu piektdienu darbnīcās no 16. novembra līdz 22.februārim muzejpedagoģes Diānas Dimzas-Dimmes vadībā būs iespēja uzzināt vairāk par portreta žanra daudzveidību.

Izstādes laikā LNMM rīkos arī nodarbību ciklu bērniem "Mazie mākslas pētnieki", ļaujot bērniem uzzināt par izstādē eksponēto portretu autoriem un tajos attēlotajiem personāžiem.

Foto: Evija Trifanova/LETA

Izstāžu zālē "Arsenāls" no 15. novembra līdz 21. februārim norisināsies meistarklases mākslinieku Helēnas Heinrihsones, Bruno Strautiņa, Jāņa Deinata, Jura Utāna, Sandras Skrastiņas un Kaspara Zariņa vadībā.

Tāpat "Arsenālā" 22. novembrī, kā arī 17. janvārī un 31. janvārī notiks darbnīca bērniem "Pašportrets".

Savukārt Sutas un Beļcovas muzejā norisināsies saruna "Portrets ar smaidu" un diskusija ""Charlie Hebdo" fenomens", kurā piedalīsies franču žurnālists Danī Robērs.

Par godu izstādei sadarbībā ar izdevniecību "Neptuns" tapis apjomīgs katalogs, kurā iekļauti pētījumi par fotogrāfijas žanru 20. gadsimta sākumā un beigās, kā arī pētījums par karikatūras žanru Latvijā. Papildus katalogā iekļauts vairāk nekā 1000 attēlu ar izstādē eksponētajiem mākslas darbiem, kam pievienoti arī apraksti.

Kā ziņots, izstādes "Portrets Latvijā. 20. gadsimts. Sejas izteiksme" ekspozīcijā būs aplūkojami portreti, pašportreti, karikatūras un fotogrāfijas, kas Latvijā tapušas laika posmā no 1900. gada līdz 2010. gadam.

Pagājušā gadsimta pirmās puses darbi būs skatāmi LNMM galvenās ēkas Lielajā zālē (autori - Janis Rozentāls, Johans Valters, Gustavs Šķilters, Jēkabs Kazaks, Jāzeps Grosvalds, Teodors Zaļkalns, Oto un Uga Skulmes, Valdemārs Tone, Ludolfs Liberts u.c.).

Savukārt izstādes turpinājums tiks eksponēts "Arsenālā", kur varēs iepazīties ar 20. gadsimta otrās puses portreta kopainu (autori - Jānis Pauļuks, Džemma Skulme, Imants Lancmanis, Miervaldis Polis, Līga Purmale, Maija Tabaka, Boriss Bērziņš, Biruta Baumane, Lea Davidova-Medene, Kārlis Zemdega, Kārlis Baumanis, Arta Dumpe, Jānis Mitrēvics, Gļebs Panteļejevs, Egons Spuris, Gunārs Binde, Inta Ruka un citi).

Projekts ir daļa no Latvijas valsts simtgades svētku programmas.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu