Noslēdzoties oktobrim, visai skaļu ažiotāžu sacēla Mežaparka Lielās estrādes demontāža. Daudziem Dziesmu svētku norises vietas nojaukšana viesa smeldzi, citiem iedvesa pacilātību par pārmaiņām, bet vēl kāds, izdzirdot ziņas, pie sevis novicināja dūri un noelsās: “Izšķērdība...” 1955. gadā celtā estrāde ir bijusi mājas 15 Vispārējiem dziesmu svētkiem un 11 Jaunatnes dziesmu svētkiem, bet pirms 30 gadiem šeit notika tautas manifestācija – šie notikumi padomju laikos celto estrādi padarīja par Latvijas tautai nozīmīgu simbolu, tādēļ ne velti tās nojaukšana vairumam raisīja sašutumu. Diemžēl bez demontāžas estrādi glābt, paplašināt vai renovēt neizdotos, stāsta jaunās estrādes arhitekti Austris Mailītis un Juris Poga.
1955. gadā celtā estrāde katram latvietim atmiņā saistās ar skaisti aizvadītiem Dziesmu un Deju svētkiem, “Čikāgas piecīšu” koncertu, “Prāta vētras” plosīšanos uz skatuves vai pat Lēdijas Gāgas krāšņo iznācienu. Pagājušajā sestdienā, ieraugot videoklipu ar demontēto estrādi, daudzi pauda neizpratni un pat dusmas.
“Pilnīgi sirds sāp”, “Getliņi II” un “es domāju, ka būs rekonstrukcija, nevis demontāža...”
- tā izteicās daži no TVNET lietotājiem, jautājot – vai nojaukšana patiesi bija nepieciešama? Un vai tās vietā nevarēja veikt pārbūvi, restaurāciju vai paplašināšanu?
Bez šaubām, atmiņas par veco estrādi raisa sentimentu, tomēr, kā atzīst arhitekts Juris Poga, pašreizējā estrāde bija diezgan bēdīgā un pat bīstamā stāvoklī, turklāt vairs nespēja apkalpot pieaugošo dziedātgribētāju skaitu. Mežaparka estrāde atgriezīsies ar lielāku kapacitāti, labāku akustiku un, protams, modernu tēlu. Jāatzīmē, ka visas iepriekšējās estrādes nav pilnībā zudušas laika pīšļos – to maketi turpmāk būs apskatāmi īpašā ekspozīcijā Dziesmu svētku parkā. Savukārt līdzšinējā estrāde ir saglabāta digitālā formātā, bet tās arhitektoniski nozīmīgie objekti ir uzmanīgi noņemti saudzīgās demontāžas laikā un vēlāk būs apskatāmi turpat, Dziesmu svētku estrādes parkā esošajā depozitārijā.