Jānis Skutelis izsmej īpaši dārgo svētku salūtu: “Gaisā sprāgst nauda, 220 eiro sekundē”

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums

​Komiķis un TV personība Jānis Skutelis “Pusnakts šovs septiņos” katru nedēļu apskata Latvijā aktuālas tēmas un problēmas – šoreiz viņš bija pievērsies sāpīgajam simtgades salūta jautājumam, jo uguņošana šogad izmaksās aptuveni 10 reizes dārgāk nekā parasti.

Raidījumā Skutelis apsprieda arī variantus, kur vēl valsts būtu varējusi iztērēt šo naudu. Iespējams, mums būtu vajadzējis izvēlēties piepūšamu Brīvības pieminekli?

Kā jau ziņots, simtgades uguņošanas šovs Rīgā izmaksās 234 999 eiro, bez pievienotās vērtības nodokļa, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā pieejamā informācija.

IUB redzams, ka Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments noslēdzis iepirkumu par "simtgadei veltītā muzikālā gaismas uzveduma "Saules mūžs" māksliniecisko un tehnisko realizāciju un autoruzraudzību."

Iepirkumā pieteicies viens pretendents, kas arī atzīts par uzvarētāju, - biedrība "Staro 100".

Departamenta pārstāve Indra Vilde aģentūrai LETA norādīja: tā kā gaismas uzvedums ir viens no Latvijas valsts simtgades atzīmēšanas kulminācijas pasākumiem un ir iekļauts simtgades svinību nacionālajā pasākumu plānā, tad mediji un iedzīvotāji par kulminācijas pasākumiem, tajā skaitā gaismas uzvedumu Daugavmalā, tiks informēti šīm norisēm veltītā preses konferencē, kas plānota novembra pašā sākumā.

Vienlaikus viņa norādīja, ka šovs paredz plašu muzikālu programmu un vairākas citas aktivitātes.

Savukārt Latvijas valsts simtgades biroja pārstāve Linda Pastare sacīja, ka no biroja budžeta Rīgas dome svētku pasākumu rīkošanai saņēmusi dotāciju 200 000 eiro apmērā.

Saskaņā ar aģentūras LETA arhīvā pieejamo informāciju pērn valsts svētku uguņošana 18.novembrī izmaksāja 29 959 eiro, 2016.gadā - 22 280 eiro, bet 2015.gadā - 21 497 eiro.

"Firmas.lv" pieejamie dati liecina, ka biedrība "Staro 100" dibināta 2015.gadā un pieder privātpersonai Gundegai Cekulei. Pērn uzņēmums strādājis ar 305 038 eiro apgrozījumu un 30 648 eiro lielu peļņu.

Kā liecina IUB pieejamā informācija, no dibināšanas brīža līdz 2017.gada beigām biedrība uzvarējusi divos Rīgas domes izsludinātajos iepirkumos - 2016.gadā "Staro 100" par 14 771 eiro festivāla "Staro Rīga" laikā realizēja gaismas izrādes "Abažūru buķetes", savukārt pērn šai biedrībai par 107 995 eiro tika uzticēta visa festivāla organizēšana.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu