Melngalvju namā iespēja aplūkot godalgoto Analta instalāciju

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
“Matter to Matter”
“Matter to Matter” Foto: publicitātes

Atzīmējot Latvijas simtgadi un izceļot Latvijas valsts simtgades starptautiskās  programmas panākumus, Melngalvju nams sadarbībā ar Ārlietu ministriju un Kultūras ministriju ir sagādājis lielisku dāvanu rīdziniekiem un Rīgas viesiem - no 17. līdz 19. novembrim Melngalvju namā būs iespēja apskatīt Eiropā un pasaulē augsti novērtētā latviešu dizainera Artūra Analta interaktīvo instalāciju “Matter to Matter”. 

Šī instalācija šogad Londonas Dizaina biennālē (London Design Biennale, LDB) pirmo reizi pārstāvēja Latviju un ieguva žūrijas zelta medaļu kategorijā “Labākais dizains” (London Design Biennale 2018 Best Design Medal). Dalība šajā vērienīgajā dizaina nozares forumā norisinājās, atzīmējot Latvijas valsts simtgadi. 

17. novembrī pulksten 17 interesenti aicināti apmeklēt sarunu ar mākslinieku, kuras laikā būs iespējams uzzināt par instalācijas ideju, tās tapšanas procesu, kā arī uzdot jautājumus māksliniekam. Vietu skaits uz sarunu ir ierobežots. 

Kultūras ministre Dace Melbārde un ekspozīcijas "Matter to Matter" autors Artūrs Analts piedalās preses konferencē Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, kurā informē par Latvijas dalību "Londonas dizaina biennālē 2018"
Kultūras ministre Dace Melbārde un ekspozīcijas "Matter to Matter" autors Artūrs Analts piedalās preses konferencē Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, kurā informē par Latvijas dalību "Londonas dizaina biennālē 2018" Foto: LETA

Kā norāda Artūrs Analts (Variant Studio), instalācija attēlo Latvijas mijiedarbību ar tās dabisko vidi. Radot “Matter to Matter”, mākslinieks iedvesmojies no savas dzimtās pilsētas – Rīgas. Ņemot vērā tās tuvumu Baltijas jūrai, Rīgai ir savs unikāls, pastāvīgs mitruma līmenis, kas bieži veido kondensēšanos. Instalācijā Artūrs Analts atveido gāzes pāreju šķidrumā, izmantojot lielu, zaļu stikla virsmu. 

Šis nav statisks objekts, tas aicina apmeklētājus līdzdarboties, veidojot uz virsmas savus ziņojumus un rakstus, kas pāris minūšu laikā dabiski izzūd. Caur šo procesu Analts aicina mūs aptvert dabas varenību un izceļ dizainerus un arhitektus kā radītājus atbildīgai, ilgtspējīgai nākotnei, kurā līdzās sadzīvo daba un tās iedzīvotāji.  

Artūrs Analts: “Es ticu emociju nozīmībai. Emocijas ir dzīves esence un dzirkstele, un tās jāaptver caur dizainu. Ar instalāciju es vēlējos atspoguļot mijiedarbību starp cilvēkiem, dabu, tehnoloģijām un veidu, kā mēs varam sadzīvot un attīstīties. Šīs instalācijas mērķis ir vienot cilvēkus un radīt īstas, pozitīvas emocijas. Kad tās ir radītas, jāpievēršas nopietnākām tēmām – tādām kā dabiskās vides aizsardzība un globālā sasilšana.”

Pēc Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas iniciatīvas interaktīvā instalācija tiks prezentēta arī ārvalstu rezidējošiem un nerezidējošiem vēstniekiem, starptautisko organizāciju pārstāvniecību vadītājiem un sadarbības partneriem, bet, pateicoties “Rīgas nami” atbalstam, Melngalvju nams savas durvis vērs arī svētku laikā, tādējādi ļaujot Latvijas iedzīvotājiem un Rīgas viesiem apskatīt godalgoto un starptautiskās preses interesi izraisījušo instalāciju, kā arī pastāvīgo Melngalvju nama ekspozīciju.

Instalāciju iespējams apskatīt:

Sestdien, 17. novembrī 11:00 - 18:00, 17:00 tikšanās ar Artūru Analtu

Svētdien, 18. novembrī 11:00 - 20:00

Pirmdien, 19. novembrī 11:00 – 18:00

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu