Ļaudis “cepas” par "Dod pieci!" labdarības maratona tēmu: “Atgādina neveiksmīgo laulību kursu iniciatīvu”

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Šogad Latvijas sabiedrisko mediju sadarbībā ar "Ziedot.lv" rīkotajā labdarības maratonā "Dod pieci!" tiks vākti līdzekļi jaunas mācību sistēmas izveidei un ieviešanai jaunajiem vecākiem. Izvēlētā tēma sadusmojusi ne vienu vien – daudziem tā neliekas gana nozīmīga problēma mūsu valstī.

Kā jau ziņots, uzsverot, ka bērniem vajadzīga mīlestība un nedalīta uzmanība no abiem vecākiem, Latvijas Radio 5 - "pieci.lv" dīdžeji aicinās ziedot piecus eiro par dziesmu "pieci.lv" ēterā, lai ieviestu bezmaksas praktiskas un psiholoģiskas mācības vecākiem par to, kā audzināt patiesi laimīgu bērnu un nenodot savas traumas nākamajām paaudzēm.

No 17.decembra līdz 23.decembrim trīs "pieci.lv" dīdžeji sešas diennaktis strādās "Dod pieci!" stikla studijā Doma laukumā, atskaņojot ziedotāju dziesmas un padziļināti runājot par aktualizēto šā gada tēmu.

Latvijas Radio 5 - "pieci.lv" dīdžejs un viens no labdarības kustības "Dod pieci!" idejas autoriem Toms Grēviņš uzsvēra, ka svarīgi saprast, ka šā gada labdarības maratona mērķis ir nevis kādam pārmest un nosodīt, bet aktualizēt tēmu, kas mums šķiet patiesi svarīga, lai veidotu mūsu sabiedrību labāku, veselīgāku un atvērtāku, un reāli rīkoties, lai ko mainītu.

"Esam pārliecināti, ka komandēšana un diktēšana audzināšanā, kas daudziem no mums bijis neizbēgams pagātnes nospiedums, var izzust uz visiem laikiem tikai tad, ja esam gatavi mainīties visi kopā! Patiesībā šis ir ļoti ambiciozs mērķi - mainīt visas sabiedrības domāšanu par to, kā audzinām savus bērnus, cik daudz laika un uzmanības viņiem veltām, lai vēlāk viņi veidotu savu dzīvi un mūsu sabiedrību daudz labāku," stāstīja Grēviņš.

Šogad labdarības maratonā iegūtie līdzekļi tiks novirzīti jaunas mācību sistēmas izveidei un ieviešanai vecākiem, kuru ģimenē ienāks bērns - šī programma sniedzas tālāk par bērna barošanu un pareizu turēšanu, tā pievērsīsies arī vecāku savstarpējām attiecībām, empātijai un tam, kā veidot tādas attiecības ar bērnu, kas ļauj apzināti virzīt un sekot viņa attīstībai un uzvedībai, nevis instinktīvi reaģēt uz notiekošo.

Pašlaik notiek aktīvs darbs pie mācību programmas izstrādes. Plānots, ka, sadarbojoties gan esošajiem mācību centriem, gan ārpusģimenes aprūpes atbalsta centriem, saziedoto līdzekļu apmērā kursi jau no 2019. gada pavasara bez maksas būs pieejami visā Latvijā.

Viena dziesma radio "pieci.lv" ēterā par minimālo ziedojumu pieciem eiro nozīmēs pusstundas praktiskas un psiholoģiskas mācības vecākiem.

Ik gadu labdarības maratons aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un atbalsta tās sabiedrības grupas, kurām tas ir patiesi nepieciešams. Ziedojumi līdz šim ir novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašam vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai un atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnunamiem. Labdarības maratona virsmērķis ir cilvēciskāka vide - katrs "Dod pieci!" stāsts ir par to, kur mums kā sabiedrībai ar sevi vēl jāstrādā.

Labdarības maratons "Dod pieci!" ir daļa no starptautiska projekta "Serious Request", kurā dažādās Eiropas valstīs radiodīdžeji nedēļu raida no īpašas stikla studijas, pievēršot uzmanību konkrētai labdarības maratona izraudzītai grupai vai sabiedriski nozīmīgai tēmai. Ikviens tiek aicināts ziedot līdzekļus apmaiņā pret mīļāko dziesmu radio ēterā. Latvijā šo tradīciju iedzīvināja Latvijas Radio 5 - "pieci.lv" radošā komanda.

Uz augšu