Simtgades koncerta honorāri: Šipkēvicam – ap € 17 000, Vēberei - € 666

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 33
Koncerts “Mīlestības vārdā. 18+”.Pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas
Koncerts “Mīlestības vārdā. 18+”.Pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas Foto: Mārtiņš Otto, TVNET

Par simtgades koncertu “Mīlestības vārdā. 18+”, kas notika 19.novembra vakarā pie Gaismas pils, šā koncerta izpildproducents Jānis Šipkēvics autoratlīdzībās saņēmis vairāk nekā 17 tūkstošus eiro, videografiku autors Gatis Mūrnieks ap 6400 eiro, Reinis Sējāns – ap 5800 eiro, liecina LTV raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” publiskotā informācija no pašas Kultūras ministrijas mājaslapas, kas pēc lielās intereses par šā pasākuma izmaksām no tās tika izņemta.

Plaši apspriestā jaunā izpildītāja Evija Vēbere par divu dziesmu izpildījumu saņēmusi 666 eiro, bet, piemēram, grupas "Prāta vētra" dalībnieks Renārs Kaupers – 1000 eiro.

Savukārt Jānis Jubalts, arī no "Prāta vētras", kurš arī uzstājās šajā koncertā, raidījumam norādīja, ka autoratlīdzību nav saņēmis vispār, jo uzstājies draugu aicināts.

Līdzās pašiem māksliniekiem par šo koncertu naudu saņēmuši virkne citu cilvēku, piemēram, par koncerta norises virsuzraudzību Eva Juhņēviča – 3200 eiro, kā arī koncerta eksperts un konsultants Ģirts Krastiņš – 3520 eiro par producēšanas dokumentu izstrādi.

Kopējās autoratlīdzību summas pārsniegušas 57 tūkstošus eiro, un jāatzīmē, ka nekāds konkurss par šā koncerta producēšanu nav bijis rīkots. Mākslinieku izvēle un autoratlīdzību lielums bijis Jāņa Šipkēvica ziņā.

Kultūras ministrija norādīja, ka koncerts apstiprināts svētku radošajā padomē, kurā, jānorāda, līdz pasūtījuma iegūšanas brīdim vienīgais pārstāvētais mūziķis bijis pats Jānis Šipkēvics.

Līdzās šiem – autoratlīdzību izdevumiem - par paša koncerta tehnisko nodrošinājumu (skatuve, skaņa, gaismas) no valsts budžeta tika iztērēti 180 tūkstoši eiro.

Šo pasūtījumu konkursa kārtībā bija ieguvusi firma “Ideju institūts”.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 33

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu